Zapłacili za to, by w "Klerze" ładnie ich pokazano. Przy okazji mogą sporo zarobić

Kraków dość nieoczekiwanie może zarobić na filmie Kler.
Kraków dość nieoczekiwanie może zarobić na filmie Kler. Fot. Bartek Mrozowski / Materiały prasowe
Najbardziej niespodziewany beneficjent sukcesu komercyjnego filmu Kler w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego to miasto Kraków. Wsparło ono produkcję kwotą 450 tys. zł i ma prawo do udziału w zyskach. To wsparcie prawdopodobnie zwróci się z nawiązką.

Małopolska jakiś czas temu powołała Regionalny Fundusz Filmowy (RFF). Miasto Kraków i województwo dorzucają się do produkcji filmowych związanych z regionem. Co roku wydają ok. 1 mln zł. W zeszłym roku 450 tys. zł dostał Wojciech Smarzowski na swój „Kler”.

I opłaciło się to wszystkim. W Krakowie nakręcono bardzo dużo scen, miasto jest pięknie pokazane. A na dodatek może zarobić, bo wsparło produkcję jako koproducent i może liczyć na udział w zyskach - informuje Gazeta Wyborcza.

Ile zarobi "Kler"?
A tych może być sporo, bo „Kler” osiąga rewelacyjne wyniki. Kina są pełne, grają ten film praktycznie na okrągło.

Najprawdopodobniej środki przyznane przez miasto przynajmniej się zwrócą – a to w przypadku Polski już sukces. Na dodatek to nie pierwszy raz, kiedy film Smarzowskiego przynosi miastu zyski – tak było z „Pod mocnym aniołem” (2014).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.