Zapłacili za to, by w "Klerze" ładnie ich pokazano. Przy okazji mogą sporo zarobić

Kraków dość nieoczekiwanie może zarobić na filmie Kler.
Kraków dość nieoczekiwanie może zarobić na filmie Kler. Fot. Bartek Mrozowski / Materiały prasowe
Najbardziej niespodziewany beneficjent sukcesu komercyjnego filmu Kler w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego to miasto Kraków. Wsparło ono produkcję kwotą 450 tys. zł i ma prawo do udziału w zyskach. To wsparcie prawdopodobnie zwróci się z nawiązką.

Małopolska jakiś czas temu powołała Regionalny Fundusz Filmowy (RFF). Miasto Kraków i województwo dorzucają się do produkcji filmowych związanych z regionem. Co roku wydają ok. 1 mln zł. W zeszłym roku 450 tys. zł dostał Wojciech Smarzowski na swój „Kler”.

I opłaciło się to wszystkim. W Krakowie nakręcono bardzo dużo scen, miasto jest pięknie pokazane. A na dodatek może zarobić, bo wsparło produkcję jako koproducent i może liczyć na udział w zyskach - informuje Gazeta Wyborcza.

Ile zarobi "Kler"?
A tych może być sporo, bo „Kler” osiąga rewelacyjne wyniki. Kina są pełne, grają ten film praktycznie na okrągło.

Najprawdopodobniej środki przyznane przez miasto przynajmniej się zwrócą – a to w przypadku Polski już sukces. Na dodatek to nie pierwszy raz, kiedy film Smarzowskiego przynosi miastu zyski – tak było z „Pod mocnym aniołem” (2014).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.