Aż ciężko się nie uśmiechnąć. Tak wyglądały kiedyś logotypy największych firm na świecie

Takie logo w 1976 miała firma... Apple. Obecnie jest to jednolity symbol jabłka, bez cieni. W przeszłości było też w kolorowe paski
Takie logo w 1976 miała firma... Apple. Obecnie jest to jednolity symbol jabłka, bez cieni. W przeszłości było też w kolorowe paski Fot. Old Pics Archive
Czasem patrząc na logotypy firm sprzed kilkudziesięciu lat, aż trudno uwierzyć, że podbijały rynek i wbijały się w świadomość konsumentów. Dziś trącą myszką, ale i wywołują uśmiech na twarzach grafików czy ludzi, którzy pamiętają je z dawnych czasów.


Apple


Jedno z bardziej skomplikowanych logo miała w chwili zarania firma Apple. Przedstawia ono siedzącego pod jabłonią Izaaka Newtona. Później firma skupiła się na samym jabłku, dodając charakterystyczne "wygryzienie" i eksperymentując jedynie z kolorami. Oto porównanie logotypów firmy z 1976 i 2007 roku. Obecnie jabłko jest jednolite.

McDonald's

W 1940 roku takie logo miał McDonald's. W niczym nie przypomina ono dzisiejszych "złotych łuków".

Shell

Wielki koncern paliwowy Shell powstał w 1900 roku. A wtedy zasady komunikacji korporacyjnej były nieco inne, niż obecnie. I logo spokojnie mogło być jedynie wariacją na temat muszli.

Lays

Wiecie, że słynne chipsy miały kiedyś znak wyglądający, jakby namalowało go dziecko? Pod takim szyldem firma działała w roku 1965.

Lego

Mniej znaczy więcej - tak można podsumować znak towarowy duńskich klocków z roku 1935.
.

Więcej starych logotypów znajdziemy na stronie Old Pics Archive.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.