Facebook zrobił urządzenie do... używania Facebooka i Messengera. Będzie cały czas "nasłuchiwać"

Facebook Portal +. Co można z nim zrobić? Na przykład postawić w kuchni
Facebook Portal +. Co można z nim zrobić? Na przykład postawić w kuchni Foto: mat. pras.
Do gamy urządzeń, które w naszym własnym domu będą nasłuchiwać każdego naszego słowa, dołącza Facebook Portal. To nic innego jak tzw. inteligentny głośnik z ekranem i kamerą, który ma nas skłonić do częstszego rozmawiania przez Messengera.

W prowadzeniu rozmów wideo w aplikacji Messenger ma pomóc kamera, która śledzi ruchy użytkownika i podąża za jego głosem. Mikrofon tłumi dźwięki z tła, by głos był wyraźnie słyszalny.

W urządzeniu zamontowano asystentkę głosową Alexa, która pozwala na zarządzanie domowymi sprzętami, które zostaną do niej podłączone. Może też oczywiście służyć jako źródło muzyki i informacji – ta technologia funkcji ma całkiem sporo.

Facebook Portal - specyfikacja techniczna
Facebook zaprezentował dwa modele swojego urządzenia: Portal i Portal+. Oba mają kamerę 12 Mpix z szerokim (140 stopni) kątem widzenia, po cztery mikrofony, Bluetooth i Wi-Fi.

Mniejszy Portal ma ekran o przekątnej 10,1 cala i głośnik o mocy 10 W. Większy model ma spory monitor o przekątnej 15,6 cala, 20-watowy głośnik a jego kamera może obracać się o 90 stopni.
Portal from Facebook

Opublikowany przez Facebook Piątek, 5 października 2018
Oprogramowanie może dodawać użytkownikom różne efekty – śmieszne uszy, maski, kocie nosy etc.

Co widzi i słyszy Facebook?
Firma zapewnia, że nie podsłuchuje użytkowników, że rozmowy nie są nagrywane, że kamerę można fizycznie oślepić (w komplecie dostajemy zaślepkę), że wszystko można wyłączyć jednym przyciskiem. Portal jednak cały czas nasłuchuje i wybudza się po usłyszeniu hasła „Hey, portal”.

Mniejszy Portal kosztuje 199 dolarów, większy – 349 dolarów. Są już dostępne w przedsprzedaży w USA. Oba naraz można wyhaczyć za promocyjne 298 dolarów (zamiast 398 dolarów).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.