Facebook zrobił urządzenie do... używania Facebooka i Messengera. Będzie cały czas "nasłuchiwać"

Facebook Portal +. Co można z nim zrobić? Na przykład postawić w kuchni
Facebook Portal +. Co można z nim zrobić? Na przykład postawić w kuchni Foto: mat. pras.
Do gamy urządzeń, które w naszym własnym domu będą nasłuchiwać każdego naszego słowa, dołącza Facebook Portal. To nic innego jak tzw. inteligentny głośnik z ekranem i kamerą, który ma nas skłonić do częstszego rozmawiania przez Messengera.

W prowadzeniu rozmów wideo w aplikacji Messenger ma pomóc kamera, która śledzi ruchy użytkownika i podąża za jego głosem. Mikrofon tłumi dźwięki z tła, by głos był wyraźnie słyszalny.

W urządzeniu zamontowano asystentkę głosową Alexa, która pozwala na zarządzanie domowymi sprzętami, które zostaną do niej podłączone. Może też oczywiście służyć jako źródło muzyki i informacji – ta technologia funkcji ma całkiem sporo.

Facebook Portal - specyfikacja techniczna
Facebook zaprezentował dwa modele swojego urządzenia: Portal i Portal+. Oba mają kamerę 12 Mpix z szerokim (140 stopni) kątem widzenia, po cztery mikrofony, Bluetooth i Wi-Fi.

Mniejszy Portal ma ekran o przekątnej 10,1 cala i głośnik o mocy 10 W. Większy model ma spory monitor o przekątnej 15,6 cala, 20-watowy głośnik a jego kamera może obracać się o 90 stopni.
Portal from Facebook

Opublikowany przez Facebook Piątek, 5 października 2018
Oprogramowanie może dodawać użytkownikom różne efekty – śmieszne uszy, maski, kocie nosy etc.

Co widzi i słyszy Facebook?
Firma zapewnia, że nie podsłuchuje użytkowników, że rozmowy nie są nagrywane, że kamerę można fizycznie oślepić (w komplecie dostajemy zaślepkę), że wszystko można wyłączyć jednym przyciskiem. Portal jednak cały czas nasłuchuje i wybudza się po usłyszeniu hasła „Hey, portal”.

Mniejszy Portal kosztuje 199 dolarów, większy – 349 dolarów. Są już dostępne w przedsprzedaży w USA. Oba naraz można wyhaczyć za promocyjne 298 dolarów (zamiast 398 dolarów).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.