Po tym filmie możesz mieć koszmary. Dwunożne roboty skaczą sprawniej, niż większość ludzi

Robot od Boston Dynamics umie biegać, skakać przez przeszkody, robi nawet salto do tyłu
Robot od Boston Dynamics umie biegać, skakać przez przeszkody, robi nawet salto do tyłu YouTube.com / BostonDynamics
Firma Boston Dynamics, znana z projektowania robotów podobnych do wielkich psów oraz humanoidalnych maszyn, pokazała swoje najnowsze dzieło. Coś takiego widzieliśmy do niedawna jedynie na filmach science fiction. I były to efekty komputerowe. A ten robot robi to naprawdę.

Boston Dynamics nauczyła swojego robota przeskakiwania przez przeszkody, zupełnie tak, jakby to robił człowiek. Humanoidalna maszyna, która jeszcze niedawno uczyła się chodzić i nie lądować na kolanach po kilku krokach, dziś umie biegać, przeskakiwać przeszkody i wskakiwać na nie. Pokazane przez firmę wideo naprawdę robi niesamowite wrażenie.
Jak podkreślają inżynierowie BD, oprogramowanie robota wykorzystuje całe jego ciało, w tym nogi, ramiona i tors, aby skumulować energię potrzebną do przeskakiwania przez kłody i skakania po schodach.

Robot o nazwie Atlas przeszedł długą drogę. Dwa lata temu firma Boston Dynamics pod kierownictwem Marca Raiberta zaprezentowała upgrade oryginalnego Atlasa, który był wykorzystywany przez wiele zespołów podczas DARPA Robotics Challenge w 2015 roku.

Atlas nowej generacji mógł chodzić po śniegu, podnosić skrzynki, a nawet wstać sam po upadku.
Pod koniec zeszłego roku Boston Dynamics zaskoczył wszystkich filmem, który wiele osób uważało za wygenerowany komputerowo. Robot Atlas podskakuje, by w końcu zrobić salto w tył (backflipa), czyli ewolucję, której nie wykona pewnie większość ludzi.
Ostatnio firma zaprezentowała film, na którym widać, jak podobne psom roboty działają wspólnie i pomagają sobie w otwarciu i sforsowaniu drzwi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.