Himalaje hipokryzji: PiS straszy Polaków hordami arabskich uchodźców. Wiemy, ile sami ich wpuścili

Ilu emigrantów z krajów arabskich zostało przyjętych do Polski w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości?
Ilu emigrantów z krajów arabskich zostało przyjętych do Polski w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości? Maciej Jaźwiecki/Agencja Gazeta
Na ostatniej prostej samorządowej kampanii wyborczej politycy Prawa i Sprawiedliwości odpalili fajerwerki, uderzając w tony antyimigranckie. Wybuchy, zamachy – tak ich zdaniem może wyglądać Polska w 2020 roku pod rządami Platformy Obywatelskiej, którą oskarżają o wpuszczanie obcokrajowców do kraju. Tyle, że za czasów PiS do Polski przybywa znacznie więcej imigrantów z krajów arabskich niż kiedykolwiek wcześniej.


Najnowszy spot PiS-u wzbudził powszechne wzburzenie. Pokazano w nim, jak rzekomo miałaby wyglądać Polska po zapowiadanej przez PO likwidacji urzędów wojewódzkich. Zdaniem PiS, tylko one stoją na straży polskich granic i uniemożliwiają napływ imigrantów. Wszystko okraszone jest wyselekcjonowanymi obrazkami z państw Zachodu, na których pokazane są m.in. incydenty z uchodźcami w Niemczech i zamieszki we Francji.
Ksenofobiczny spot został mocno skrytykowany przez polityków opozycji i dziennikarzy. Na hipokryzję ze strony partii rządzącej uwagę zwróciła Alicja Defratyka, ekonomistka i autorka projektu ciekaweliczby.pl.

– Prawie 3 razy więcej osób z krajów arabskich otrzymało pozwolenia na pobyt stały i czasowy w Polsce w 2017 niż w 2014 roku. W ubiegłym roku takich zezwoleń wydano 5524 podczas gdy w 2014 – 1964 – zauważyła Defratyka.
I, jak słusznie wytknęła część internautów, nie wszystkie z wymienionych w tabeli krajów rzeczywiście są arabskie, wnioski nasuwają się same - PiS ze swoją krytyką mocno się zagalopował.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.