Himalaje hipokryzji: PiS straszy Polaków hordami arabskich uchodźców. Wiemy, ile sami ich wpuścili

Ilu emigrantów z krajów arabskich zostało przyjętych do Polski w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości?
Ilu emigrantów z krajów arabskich zostało przyjętych do Polski w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości? Maciej Jaźwiecki/Agencja Gazeta
Na ostatniej prostej samorządowej kampanii wyborczej politycy Prawa i Sprawiedliwości odpalili fajerwerki, uderzając w tony antyimigranckie. Wybuchy, zamachy – tak ich zdaniem może wyglądać Polska w 2020 roku pod rządami Platformy Obywatelskiej, którą oskarżają o wpuszczanie obcokrajowców do kraju. Tyle, że za czasów PiS do Polski przybywa znacznie więcej imigrantów z krajów arabskich niż kiedykolwiek wcześniej.


Najnowszy spot PiS-u wzbudził powszechne wzburzenie. Pokazano w nim, jak rzekomo miałaby wyglądać Polska po zapowiadanej przez PO likwidacji urzędów wojewódzkich. Zdaniem PiS, tylko one stoją na straży polskich granic i uniemożliwiają napływ imigrantów. Wszystko okraszone jest wyselekcjonowanymi obrazkami z państw Zachodu, na których pokazane są m.in. incydenty z uchodźcami w Niemczech i zamieszki we Francji.
Ksenofobiczny spot został mocno skrytykowany przez polityków opozycji i dziennikarzy. Na hipokryzję ze strony partii rządzącej uwagę zwróciła Alicja Defratyka, ekonomistka i autorka projektu ciekaweliczby.pl.

– Prawie 3 razy więcej osób z krajów arabskich otrzymało pozwolenia na pobyt stały i czasowy w Polsce w 2017 niż w 2014 roku. W ubiegłym roku takich zezwoleń wydano 5524 podczas gdy w 2014 – 1964 – zauważyła Defratyka.
I, jak słusznie wytknęła część internautów, nie wszystkie z wymienionych w tabeli krajów rzeczywiście są arabskie, wnioski nasuwają się same - PiS ze swoją krytyką mocno się zagalopował.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.