Himalaje hipokryzji: PiS straszy Polaków hordami arabskich uchodźców. Wiemy, ile sami ich wpuścili

Ilu emigrantów z krajów arabskich zostało przyjętych do Polski w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości?
Ilu emigrantów z krajów arabskich zostało przyjętych do Polski w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości? Maciej Jaźwiecki/Agencja Gazeta
Na ostatniej prostej samorządowej kampanii wyborczej politycy Prawa i Sprawiedliwości odpalili fajerwerki, uderzając w tony antyimigranckie. Wybuchy, zamachy – tak ich zdaniem może wyglądać Polska w 2020 roku pod rządami Platformy Obywatelskiej, którą oskarżają o wpuszczanie obcokrajowców do kraju. Tyle, że za czasów PiS do Polski przybywa znacznie więcej imigrantów z krajów arabskich niż kiedykolwiek wcześniej.


Najnowszy spot PiS-u wzbudził powszechne wzburzenie. Pokazano w nim, jak rzekomo miałaby wyglądać Polska po zapowiadanej przez PO likwidacji urzędów wojewódzkich. Zdaniem PiS, tylko one stoją na straży polskich granic i uniemożliwiają napływ imigrantów. Wszystko okraszone jest wyselekcjonowanymi obrazkami z państw Zachodu, na których pokazane są m.in. incydenty z uchodźcami w Niemczech i zamieszki we Francji.
Ksenofobiczny spot został mocno skrytykowany przez polityków opozycji i dziennikarzy. Na hipokryzję ze strony partii rządzącej uwagę zwróciła Alicja Defratyka, ekonomistka i autorka projektu ciekaweliczby.pl.

– Prawie 3 razy więcej osób z krajów arabskich otrzymało pozwolenia na pobyt stały i czasowy w Polsce w 2017 niż w 2014 roku. W ubiegłym roku takich zezwoleń wydano 5524 podczas gdy w 2014 – 1964 – zauważyła Defratyka.
I, jak słusznie wytknęła część internautów, nie wszystkie z wymienionych w tabeli krajów rzeczywiście są arabskie, wnioski nasuwają się same - PiS ze swoją krytyką mocno się zagalopował.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.