Sante pogrąża się jeszcze bardziej. Najpierw strukturyzowana woda, teraz tajemnicze biofotony

Biofotony w żywności - kolejna pseudonaukowa ściema?
Biofotony w żywności - kolejna pseudonaukowa ściema? Foto: dolgachov / 123RF
Kolejny bloger – dodajmy, że ekspert w swojej branży – idzie na wojnę z firmą Sante. Dietetyk Damian Parol rozprawia się ze stworzonym przez to przedsiębiorstwo mitem, jakoby tajemnicze biofotony, emitowane choćby przez świetliki i znajdujące się (ponoć) w żywności od Sante, miały zbawienny wpływ na nasze zdrowie.


Ledwie wybuchła afera dotycząca oferowanych przez Sante kąpieli w ustrukturyzowanej wodzie, a już kiełkuje następna. Damian Parol, dietetyk i trener, z doktoratem zrobionym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, wyczytał, iż firma przekonuje do produkowanej przez siebie żywności, twierdząc, że zawiera ona cenne dla naszego zdrowia biofotony.

Sante pisze o „żywności wysokowibracyjnej”, która „charakteryzuje się wysokim stopniem synchronizacji biofotonów”. Przedstawiciele firmy twierdzą, że „najnowsze odkrycia naukowe dopuszczają istnienie energii świetlnej w postaci biofotonów zmagazynowanych w pożywieniu, co również może decydować o jego jakości”.

Parol dość brutalnie rozprawia się z tym mitem, twierdząc, że żadne badania naukowe nie wspominają o biofotonach w diecie. Same biofotony są rzeczywiście emitowane przez wiele organizmów żywych – to bardzo słabe promieniowanie ultrafioletowe.

Czym są biofotony?
Sęk w tym, że zdolne do emisji biofotonów są jedynie żywe rośliny i zwierzęta, a nie żywność. Poza tym nie ma na świecie żadnych badań dotyczących ewentualnego wpływu biofotonów na zdrowie – ani pozytywnego, ani negatywnego.

– To wszystko tworzy wrażenie, że firma Sante poza produkcją żywności i branżą SPA weszła na etap produkcji ściemy oraz kolportażu faktów alternatywnych. Jednocześnie bulwersuje mnie, że firma której misją jest propagowanie zdrowego odżywiania wypisuje takie głupoty i jeszcze chce pozywać osoby, które odważyły się na krytyczny komentarz. Uważam, że nie jest to postawa odpowiedzialnej firmy i sam zrezygnuję z kupowania ich produktów, pomimo że nie mam zastrzeżeń do samej jakości – pisze Damian Parol na swoim blogu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.