Wałęsa wyznaczył nagrodę w wysokości 250 tys. zł. Szuka świadka „perfidnej prowokacji”

Lech Wałęsa wyznaczył nagrodę w wysokości 250 tys. zł
Lech Wałęsa wyznaczył nagrodę w wysokości 250 tys. zł Damian Kramski/Agencja Gazeta
Lech Wałęsa wyznaczył nagrodę w wysokości 250 tys. zł dla osoby, która może dostarczyć niepodważalnych dowodów, wskazujących, że były prezydent Polski został wrobiony w agenturalną działalność. Pieniądze chce wypłacić dzięki pomocy swoich sympatyków.

– Wyznaczam 250 000zł nagrody ( które zamierzam wypłacić przy pomocy moich sympatyków) dla świadka, który brał udział w perfidnej prowokacji wrabiającej mnie w agenturalną działalność i dostarczy niepodważalnych dowodów wykazujących kto za tym stoi – pisze Lech Wałęsa.

Pierwszy przewodniczący Solidarności wskazał również potencjalnych winnych. Jego zdaniem za „wrobieniem” mogli stać bracia Kaczyńscy, którzy wykorzystali żonę Czesława Kiszczaka i dokumenty podrobione przez SB.

– Prawdę o moich działaniach w latach 70 tych znajdziecie w książce "Wałęsa" wydanej bez mojej wiedzy i zgody przez Wydawnictwo Morskie w 1981r. zanim bracia Kaczyńscy , Wyszkowski, Gwiazda i Cenckiewicz dla swoich egoistycznych korzyści politycznych zaczęli zakłamywać fakty i niszczyć fenomen zwycięskiej walki jaką wtedy stoczyliśmy – pisze.

Wyznaczam 250 000zł nagrody ( które zamierzam wypłacić przy pomocy moich sympatyków) dla świadka który brał udział w...

Opublikowany przez Lech Wałęsa Poniedziałek, 5 listopada 2018
Stanowisko IPN
Przypomnijmy, że 2 lipca prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku umorzył śledztwo w sprawie podrobienia przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa na szkodę Lecha Wałęsy dokumentów umieszczonych w teczce personalnej i teczce pracy tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”.

IPN uznał, że 53 dokumenty świadczące o współpracy Wałęsy z bezpieką takie jak zobowiązanie do współpracy czy pokwitowania odbioru pieniędzy są autentyczne.

Wcześniej historycy ustalili, że Wałęsa został zwerbowany przez kapitana Edwarda Graczyka. Obaj panowie mieli się spotkać kilka dni po spacyfikowaniu przez wojsko strajku na Wybrzeżu w 1970 roku. Wałęsa, jako członek komitetu strajkowego, został wówczas aresztowany.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.