Porywali dla okupu bogatych Polaków. Zarobili na tym kilka milionów złotych

Porywacze bogaczy zarobili 5 mln zł
Porywacze bogaczy zarobili 5 mln zł mat. pras.
Aż 5 mln złotych zarobiła grupa przestępców, wyspecjalizowana w porywaniu ludzi dla okupu. Za ostatnią z uprowadzonych osób zażądali aż 2,8 mln złotych – i dostali te pieniądze. Ich ofiarami były rodziny bogatych osób z Bielska-Białej i okolic.

Czterech kryminalistów z Podbeskidzia poznało się w warunkach pozbawienia wolności. Doszli do porozumienia i po zakończeniu odsiadki rozkręcili bardzo intratny – jak się okazało – interes.

W latach 2014 – 2017 porywali ludzi dla okupu. Wyspecjalizowali się w tej działalności, a ich ofiarami padały osoby z bogatych rodzin Bielska-Białej i okolic.

Precyzyjnie planowali porwania, śledzili wybrane osoby i poznawali ich rozkład dnia i zajęć. Uprowadzeń dokonywali metodą „na policjanta”, używając policyjnych mundurów i atrap broni.

Świetny biznes
Na czas negocjacji z rodzinami ofiar wynajmowali specjalnie mieszkania i inne pomieszczenia. Na szczęście nie torturowali uprowadzonych i po otrzymaniu okupu zwracali im wolność. Ostatniego porwania dokonali pod koniec zeszłego roku, zarabiając na tym 2,8 mln złotych, zdecydowanie lepiej niż np. na lewym paliwie.

Te pieniądze policja odzyskała, po tym, jak skojarzyła znaki szczególne jednego z porywaczy i aresztowała całą czwórkę. Grozi im nie mniej, niż 3 lata więzienia.

Całą sumę, czyli ok. 5 mln złotych uzyskali z zaledwie trzech porwań.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.