Porywali dla okupu bogatych Polaków. Zarobili na tym kilka milionów złotych

Porywacze bogaczy zarobili 5 mln zł
Porywacze bogaczy zarobili 5 mln zł mat. pras.
Aż 5 mln złotych zarobiła grupa przestępców, wyspecjalizowana w porywaniu ludzi dla okupu. Za ostatnią z uprowadzonych osób zażądali aż 2,8 mln złotych – i dostali te pieniądze. Ich ofiarami były rodziny bogatych osób z Bielska-Białej i okolic.


Czterech kryminalistów z Podbeskidzia poznało się w warunkach pozbawienia wolności. Doszli do porozumienia i po zakończeniu odsiadki rozkręcili bardzo intratny – jak się okazało – interes.

W latach 2014 – 2017 porywali ludzi dla okupu. Wyspecjalizowali się w tej działalności, a ich ofiarami padały osoby z bogatych rodzin Bielska-Białej i okolic.

Precyzyjnie planowali porwania, śledzili wybrane osoby i poznawali ich rozkład dnia i zajęć. Uprowadzeń dokonywali metodą „na policjanta”, używając policyjnych mundurów i atrap broni.

Świetny biznes
Na czas negocjacji z rodzinami ofiar wynajmowali specjalnie mieszkania i inne pomieszczenia. Na szczęście nie torturowali uprowadzonych i po otrzymaniu okupu zwracali im wolność. Ostatniego porwania dokonali pod koniec zeszłego roku, zarabiając na tym 2,8 mln złotych, zdecydowanie lepiej niż np. na lewym paliwie.

Te pieniądze policja odzyskała, po tym, jak skojarzyła znaki szczególne jednego z porywaczy i aresztowała całą czwórkę. Grozi im nie mniej, niż 3 lata więzienia.

Całą sumę, czyli ok. 5 mln złotych uzyskali z zaledwie trzech porwań.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.