Santander Bank Polska uruchomił bezpłatne usługi dla przedsiębiorców. Wszystko w ramach firmowego konta

eKsięgowość w Santanderze to nowa bezpłatna usługa dla przedsiębiorców
eKsięgowość w Santanderze to nowa bezpłatna usługa dla przedsiębiorców Materiały prasowe
Konto w banku, księgowa na drugim końcu miasta, na dodatek trzeba płacić za program do obsługi księgowości. Niekoniecznie – od dziś przedsiębiorcy, którzy mają konto firmowe w Santander Bank Polska, mogą korzystać z eKsięgowości – szybkiej, łatwej w obsłudze i darmowej.


Santander wprowadził do swojego pakietu usług księgowość on-line. Jest ona dostępna dla osób rozwijających jednoosobową działalność gospodarczą. Kolejnym warunkiem jest oczywiście prowadzenie rachunku w bankowości elektronicznej Mini Firma.

Nowa funkcjonalność to efekt współpracy Santandera i firmy inFakt, która jako dostawcą usługi eKsięgowość podobne rozwiązania dla przedsiębiorców oferowała już wcześniej. Partnerstwo pozwoliło uniknąć niepotrzebnych błędów ''nowicjusza'' i zaproponować klientom od razu wysoko oceniane pakiety, które sprawdzono w praktyce.

Podstawowa wersja usługi jest darmowa. Dzięki temu można wystawiać do 3 faktur miesięcznie, korzystać z darmowych programów do fakturowania i samodzielnego prowadzenia księgowości. To oczywiście rozwiązanie dla najmniejszych przedsiębiorców, którzy mają na razie niewielu klientów.

Właściciele większych biznesów mogą wybrać jeden z kilku płatnych planów. Wszystkich wersji – zarówno bezpłatnych, jak i wymagających opłacania abonamentu, jest łącznie siedem.

– Pakiety są zróżnicowane i odpowiadają na potrzeby zarówno małych, jak i większych działalności gospodarczych. Obrót firmy i wartości na fakturze w przypadku tej usługi nie mają znaczenia, istotna jest liczba dokumentów finansowych – tłumaczą nam przedstawiciele Santandera.


W skład darmowego pakietu eKsięgowość wchodzą dostępne na platformie szablony faktur oraz wsparcie księgowego i techniczne (infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty, od 7:00 do 22:00). Co więcej – można generować i wysyłać pliki JPK, Księgi Przychodów i Rozchodów, deklaracje VAT-7 i PIT-5 a także na bieżąco kontrolować koszty prowadzenia działalności.

Oczywiście właściciele firm mogą również łatwo panować nad terminami składek do ZUS i US oraz ich wysokością.

Faktury można wystawiać zarówno on-line, jak i w aplikacji mobilnej inFakt, a także zapisywać je do formatu PDF i przesyłać kontrahentom mailem.

Co trzeba zrobić, by skorzystać?
Niewiele – jeśli przedsiębiorca ma dostęp do bankowości elektronicznej MiniFirma, nie musi logować się dodatkowo w inFakcie. Wystarczy wejść do bankowości, wybrać zakładkę eKsięgowość i skorzystać z usługi. Proste.

Równie łatwo uruchomić Księgowość w aplikacji mobilnej – wystarczy pobrać dedykowaną aplikację inFakt (jest w sklepach AppStore i Google Play) i po jej uruchomieniu aktywować konto mobilne w bankowości elektronicznej.

Aplikacja umożliwia wystawienie i wysłanie faktury mailem. Faktura przychodowa zostanie automatycznie zaksięgowana w systemie.

– Można również dodawać faktury kosztowe – wystarczy zrobić jej zdjęcie telefonem. Następnie program automatycznie odczyta wartości na fakturze i zaksięguję ją, a także rozpozna czy faktura została opłacona. Jeśli faktura nie została opłacona, aplikacja umożliwi dokonanie płatności – zachwalają przedstawiciele Santandera.

Ile to kosztuje?
Podstawowa wersja jest darmowa, ale i rozszerzone funkcjonalności nie są drogie. Najdroższy pakiet księgowości o nazwie Plan Premium (do 100 dokumentów miesięcznie), kosztuje 299 złotych miesięcznie. Standard (30 dokumentów) i Mini (5 dokumentów) zostały wycenione odpowiednio na 129 zł i 89 złotych miesięcznie.

Do tego można doliczyć 19,50 zł miesięcznie za program do fakturowania, aczkolwiek wystawienie do 3 dokumentów miesięcznie jest darmowe. Identycznie jest z programem do fakturowania – 3 za darmo lub 12 zł miesięcznie za brak limitów. Warto zauważyć, że płatny program do księgowości ma już wszystkie funkcje programu do fakturowania, nie ma potrzeby dokupowania tego drugiego oddzielnie.

Zdalny i zdolny księgowy
Oprócz tego, Santander Bank Polska przygotował również płatne pakiety dla przedsiębiorców, którzy chcą powierzyć prowadzenie finansów swojej firmy zdalnemu księgowemu. W ramach tej oferty, wybrany księgowy lub księgowa na bieżąco zewidencjonuje wszystkie koszty, wyśle deklaracje podatkowe do urzędu skarbowego, a także będzie reprezentować przedsiębiorcę przed urzędami i doradzi najlepsze rozwiązania.

W ramach płatnych pakietów możliwe jest również uzyskanie wsparcia konkretnego księgowego lub księgowej przez telefon, czat i e-mail.

– W Santander Bank Polska dobrze rozumiemy, z jakimi wyzwaniami mierzą się przedsiębiorcy prowadząc własną działalność gospodarczą. Właśnie dlatego stworzyliśmy rozwiązanie, które pozwala im skupić się na tym, co najważniejsze – na biznesie – mówi Adrian Kaczmarek, Dyrektor ds. zarządzania projektami i rozwoju narzędzi MŚP w Santander Bank Polska S.A.

– eKsięgowość to efekt wielu tygodni spotkań i rozmów z właścicielami firm. Narzędzie już na etapie testów zostało pozytywnie zweryfikowane przez klientów i jesteśmy pewni, że bardzo uprości codzienną pracę wszystkich przedsiębiorców, którzy zdecydują się z niego skorzystać – dodaje.

Artykuł powstał we współpracy z Santander.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.