Santander Bank Polska uruchomił bezpłatne usługi dla przedsiębiorców. Wszystko w ramach firmowego konta

eKsięgowość w Santanderze to nowa bezpłatna usługa dla przedsiębiorców
eKsięgowość w Santanderze to nowa bezpłatna usługa dla przedsiębiorców Materiały prasowe
Konto w banku, księgowa na drugim końcu miasta, na dodatek trzeba płacić za program do obsługi księgowości. Niekoniecznie – od dziś przedsiębiorcy, którzy mają konto firmowe w Santander Bank Polska, mogą korzystać z eKsięgowości – szybkiej, łatwej w obsłudze i darmowej.

Santander wprowadził do swojego pakietu usług księgowość on-line. Jest ona dostępna dla osób rozwijających jednoosobową działalność gospodarczą. Kolejnym warunkiem jest oczywiście prowadzenie rachunku w bankowości elektronicznej Mini Firma.

Nowa funkcjonalność to efekt współpracy Santandera i firmy inFakt, która jako dostawcą usługi eKsięgowość podobne rozwiązania dla przedsiębiorców oferowała już wcześniej. Partnerstwo pozwoliło uniknąć niepotrzebnych błędów ''nowicjusza'' i zaproponować klientom od razu wysoko oceniane pakiety, które sprawdzono w praktyce.

Podstawowa wersja usługi jest darmowa. Dzięki temu można wystawiać do 3 faktur miesięcznie, korzystać z darmowych programów do fakturowania i samodzielnego prowadzenia księgowości. To oczywiście rozwiązanie dla najmniejszych przedsiębiorców, którzy mają na razie niewielu klientów.

Właściciele większych biznesów mogą wybrać jeden z kilku płatnych planów. Wszystkich wersji – zarówno bezpłatnych, jak i wymagających opłacania abonamentu, jest łącznie siedem.

– Pakiety są zróżnicowane i odpowiadają na potrzeby zarówno małych, jak i większych działalności gospodarczych. Obrót firmy i wartości na fakturze w przypadku tej usługi nie mają znaczenia, istotna jest liczba dokumentów finansowych – tłumaczą nam przedstawiciele Santandera.


W skład darmowego pakietu eKsięgowość wchodzą dostępne na platformie szablony faktur oraz wsparcie księgowego i techniczne (infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty, od 7:00 do 22:00). Co więcej – można generować i wysyłać pliki JPK, Księgi Przychodów i Rozchodów, deklaracje VAT-7 i PIT-5 a także na bieżąco kontrolować koszty prowadzenia działalności.

Oczywiście właściciele firm mogą również łatwo panować nad terminami składek do ZUS i US oraz ich wysokością.

Faktury można wystawiać zarówno on-line, jak i w aplikacji mobilnej inFakt, a także zapisywać je do formatu PDF i przesyłać kontrahentom mailem.

Co trzeba zrobić, by skorzystać?
Niewiele – jeśli przedsiębiorca ma dostęp do bankowości elektronicznej MiniFirma, nie musi logować się dodatkowo w inFakcie. Wystarczy wejść do bankowości, wybrać zakładkę eKsięgowość i skorzystać z usługi. Proste.

Równie łatwo uruchomić Księgowość w aplikacji mobilnej – wystarczy pobrać dedykowaną aplikację inFakt (jest w sklepach AppStore i Google Play) i po jej uruchomieniu aktywować konto mobilne w bankowości elektronicznej.

Aplikacja umożliwia wystawienie i wysłanie faktury mailem. Faktura przychodowa zostanie automatycznie zaksięgowana w systemie.

– Można również dodawać faktury kosztowe – wystarczy zrobić jej zdjęcie telefonem. Następnie program automatycznie odczyta wartości na fakturze i zaksięguję ją, a także rozpozna czy faktura została opłacona. Jeśli faktura nie została opłacona, aplikacja umożliwi dokonanie płatności – zachwalają przedstawiciele Santandera.

Ile to kosztuje?
Podstawowa wersja jest darmowa, ale i rozszerzone funkcjonalności nie są drogie. Najdroższy pakiet księgowości o nazwie Plan Premium (do 100 dokumentów miesięcznie), kosztuje 299 złotych miesięcznie. Standard (30 dokumentów) i Mini (5 dokumentów) zostały wycenione odpowiednio na 129 zł i 89 złotych miesięcznie.

Do tego można doliczyć 19,50 zł miesięcznie za program do fakturowania, aczkolwiek wystawienie do 3 dokumentów miesięcznie jest darmowe. Identycznie jest z programem do fakturowania – 3 za darmo lub 12 zł miesięcznie za brak limitów. Warto zauważyć, że płatny program do księgowości ma już wszystkie funkcje programu do fakturowania, nie ma potrzeby dokupowania tego drugiego oddzielnie.

Zdalny i zdolny księgowy
Oprócz tego, Santander Bank Polska przygotował również płatne pakiety dla przedsiębiorców, którzy chcą powierzyć prowadzenie finansów swojej firmy zdalnemu księgowemu. W ramach tej oferty, wybrany księgowy lub księgowa na bieżąco zewidencjonuje wszystkie koszty, wyśle deklaracje podatkowe do urzędu skarbowego, a także będzie reprezentować przedsiębiorcę przed urzędami i doradzi najlepsze rozwiązania.

W ramach płatnych pakietów możliwe jest również uzyskanie wsparcia konkretnego księgowego lub księgowej przez telefon, czat i e-mail.

– W Santander Bank Polska dobrze rozumiemy, z jakimi wyzwaniami mierzą się przedsiębiorcy prowadząc własną działalność gospodarczą. Właśnie dlatego stworzyliśmy rozwiązanie, które pozwala im skupić się na tym, co najważniejsze – na biznesie – mówi Adrian Kaczmarek, Dyrektor ds. zarządzania projektami i rozwoju narzędzi MŚP w Santander Bank Polska S.A.

– eKsięgowość to efekt wielu tygodni spotkań i rozmów z właścicielami firm. Narzędzie już na etapie testów zostało pozytywnie zweryfikowane przez klientów i jesteśmy pewni, że bardzo uprości codzienną pracę wszystkich przedsiębiorców, którzy zdecydują się z niego skorzystać – dodaje.

Artykuł powstał we współpracy z Santander.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.