Szokujące odkrycie w popularnych sklepach. Banany z kokainą w 3 województwach

W przynajmniej trzech województwach znaleziono kokainę ukrytą w transporcie bananów z Ekwadoru
W przynajmniej trzech województwach znaleziono kokainę ukrytą w transporcie bananów z Ekwadoru freeimages.com
W przynajmniej kilku sklepach sieci Stokrotka znaleziono kokainę – i to w dużych ilościach. Trafiła tam w kartonach z bananami, które przyjechały prosto z Ekwadoru. Narkotyki znaleziono już w trzech województwach. Policja nabrała wody w usta, pracownicy Stokrotki są wstrząśnięci.


Przedstawiciele sieci zapewniają, że współpracują z policją i to nie oni byli bezpośrednimi importerami bananów z kokainą. Jednak – podobnie jak służby – zasłaniają się dobrem śledztwa i nie podają dalszych informacji. Mimo wszystko to, co już wiemy, jeży włos na głowie.

Zaczęło się od Sokołowa Podlaskiego (woj. mazowieckie). Jak donosi Fakt, pracownice sklepu podczas wypakowywania bananów znalazły tajemnicze pakunki. Gdy sprawdzały, co kryje się pod kolejnym warstwami folii, ze środka wysypał się biały proszek. Wezwana na miejsce policja stwierdziła, że to kokaina. I to w nie byle jakiej ilości, bo tylko w tym sklepie znaleziono aż 9 kilogramów narkotyku.

Skala odkrycia rośnie
Jednocześnie w innych sklepach sieci odkryto podobne znaleziska. Fakt donosi, że w Wyszkowie policja znalazła aż 30 kilo koksu. Policja potwierdza, że narkotyki znaleziono również w kilku sklepach w województwie łódzkim i dolnośląskim. Nie wiadomo ile ich łącznie było, czy znaleziono już wszystko.


Tajemnicą pozostaje także fakt, w jaki sposób kokaina w bananach spokojnie przypłynęła z Ekwadoru do Polski i została odkryta dopiero w sklepach podczas wypakowywania towaru na półki.

W Polsce na czarnym rynku cena dobrej jakości kokainy dochodzi do 400 złotych za gram. 9 kilo z sokołowskiego sklepu jest więc teoretycznie warte ponad 3,5 miliona złotych. Przypominamy, że narkotyki, nawet tak bagatelizowane jak marihuana, są bardzo groźne dla organizmu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.