Szokujące odkrycie w popularnych sklepach. Banany z kokainą w 3 województwach

W przynajmniej trzech województwach znaleziono kokainę ukrytą w transporcie bananów z Ekwadoru
W przynajmniej trzech województwach znaleziono kokainę ukrytą w transporcie bananów z Ekwadoru freeimages.com
W przynajmniej kilku sklepach sieci Stokrotka znaleziono kokainę – i to w dużych ilościach. Trafiła tam w kartonach z bananami, które przyjechały prosto z Ekwadoru. Narkotyki znaleziono już w trzech województwach. Policja nabrała wody w usta, pracownicy Stokrotki są wstrząśnięci.


Przedstawiciele sieci zapewniają, że współpracują z policją i to nie oni byli bezpośrednimi importerami bananów z kokainą. Jednak – podobnie jak służby – zasłaniają się dobrem śledztwa i nie podają dalszych informacji. Mimo wszystko to, co już wiemy, jeży włos na głowie.

Zaczęło się od Sokołowa Podlaskiego (woj. mazowieckie). Jak donosi Fakt, pracownice sklepu podczas wypakowywania bananów znalazły tajemnicze pakunki. Gdy sprawdzały, co kryje się pod kolejnym warstwami folii, ze środka wysypał się biały proszek. Wezwana na miejsce policja stwierdziła, że to kokaina. I to w nie byle jakiej ilości, bo tylko w tym sklepie znaleziono aż 9 kilogramów narkotyku.

Skala odkrycia rośnie
Jednocześnie w innych sklepach sieci odkryto podobne znaleziska. Fakt donosi, że w Wyszkowie policja znalazła aż 30 kilo koksu. Policja potwierdza, że narkotyki znaleziono również w kilku sklepach w województwie łódzkim i dolnośląskim. Nie wiadomo ile ich łącznie było, czy znaleziono już wszystko.


Tajemnicą pozostaje także fakt, w jaki sposób kokaina w bananach spokojnie przypłynęła z Ekwadoru do Polski i została odkryta dopiero w sklepach podczas wypakowywania towaru na półki.

W Polsce na czarnym rynku cena dobrej jakości kokainy dochodzi do 400 złotych za gram. 9 kilo z sokołowskiego sklepu jest więc teoretycznie warte ponad 3,5 miliona złotych. Przypominamy, że narkotyki, nawet tak bagatelizowane jak marihuana, są bardzo groźne dla organizmu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.