Pracownicy Biedronki w sporze z pracodawcą. Nie chcą pieniędzy, żądają spokoju

Pracownicy Biedronki chcą lepszych warunków pracy
Pracownicy Biedronki chcą lepszych warunków pracy mat. prasowe
Zarobki są w porządku, ale przez zakaz handlu warunki pracy dramatycznie się pogorszyły – alarmują pracownicy największej sieci handlowej w Polsce. Pracują po nocach, w soboty ledwo nadążają z obsługą klientów.

Rzeczpospolita informuje, że związkowcy z NSZZ Solidarność Biedronki po raz pierwszy wszczęli spór zbiorowy z siecią nie z powodu podwyżek pensji, a warunków pracy.

Alarmują, że ich sytuacja uległa pogorszeniu po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele (jeśli nie wiesz, kiedy sklepy są zamknięte a kiedy otwarte, skorzystaj z naszego kalendarza niedziel handlowych). Przez to, że sieci walczą o zwiększenie obrotów w inne dni tygodnia, pracownicy mają urwanie głowy w soboty. Mają dosyć wychodzenia z pracy nawet o 1 w nocy i znacznie cięższej pracy, niż kiedyś.

Co dalej?
Na pewien paradoks zakrawa fakt, że za pracownikami ujął się Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ Solidarność. Bujara jest bowiem jednym z twórców projektu ustawy zakazującej handlu w niedziele.

Obecnie związek wystosował wniosek do Ministerstwa Pracy, by niedzielna doba pracownicza została wydłużona. Dzięki zakaz handlu zaczynałby obowiązywać już o 22 w sobotę, a trwałby do 5 rano w poniedziałek. Związkowcy zamierzają walczyć o takie rozwiązanie.

Jeronimo Martins Polska na razie nie komentuje postulatów związkowców.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.