Będzie teraz Markiem Ch. Były szef KNF wylądował w areszcie na 2 miesiące, obawa mataczenia

Marek Chrzanowski przed zatrzymaniem i aresztowaniem złożył dymisję
Marek Chrzanowski przed zatrzymaniem i aresztowaniem złożył dymisję Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Katowicki sąd podjął decyzję w sprawie byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego – to dwumiesięczny areszt. Marek Ch. nie poszedł na współpracę i nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 10 lat za kratami.


Do wyroku oczywiście daleka droga. Na razie zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Marek Ch. został decyzją sądu aresztowany na dwa miesiące, pisze Gazeta.pl.

Wcześniej postawiono mu zarzuty przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

Aresztowanie jest pokłosiem tzw. afery KNF. Kontrolujący dwa banki miliarder Leszek Czarnecki ujawnił, iż szef Komisji Nadzoru Finansowego (aresztowany już Marek Ch.), zasugerował mu danie łapówki. Za wynagrodzenie rzędu 40 mln zł dla zaprzyjaźnionej z nim kancelarii prawnej miał pomóc wyjść bankowi z tarapatów.

Zdążył zniszczyć dowody?
Prokurator prowadzący sprawę, Tomasz Tadla, zapewnia, że zostały już przeprowadzone analizy fonoskopijne, które potwierdziły autentyczność nagrania. Dodaje, że przyczyną wniosku o areszt są obawy prokuratury o matactwo oraz surowość kary grożącej podejrzanemu.

Zdaniem prokuratora nie ma też obawy, że w czasie między powrotem Marka Ch. z zagranicy a jego aresztowaniem, podejrzany nie niszczył żadnych dowodów swojej winy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.