Będzie teraz Markiem Ch. Były szef KNF wylądował w areszcie na 2 miesiące, obawa mataczenia

Marek Chrzanowski przed zatrzymaniem i aresztowaniem złożył dymisję
Marek Chrzanowski przed zatrzymaniem i aresztowaniem złożył dymisję Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Katowicki sąd podjął decyzję w sprawie byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego – to dwumiesięczny areszt. Marek Ch. nie poszedł na współpracę i nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 10 lat za kratami.

Do wyroku oczywiście daleka droga. Na razie zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Marek Ch. został decyzją sądu aresztowany na dwa miesiące, pisze Gazeta.pl.

Wcześniej postawiono mu zarzuty przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

Aresztowanie jest pokłosiem tzw. afery KNF. Kontrolujący dwa banki miliarder Leszek Czarnecki ujawnił, iż szef Komisji Nadzoru Finansowego (aresztowany już Marek Ch.), zasugerował mu danie łapówki. Za wynagrodzenie rzędu 40 mln zł dla zaprzyjaźnionej z nim kancelarii prawnej miał pomóc wyjść bankowi z tarapatów.

Zdążył zniszczyć dowody?
Prokurator prowadzący sprawę, Tomasz Tadla, zapewnia, że zostały już przeprowadzone analizy fonoskopijne, które potwierdziły autentyczność nagrania. Dodaje, że przyczyną wniosku o areszt są obawy prokuratury o matactwo oraz surowość kary grożącej podejrzanemu.

Zdaniem prokuratora nie ma też obawy, że w czasie między powrotem Marka Ch. z zagranicy a jego aresztowaniem, podejrzany nie niszczył żadnych dowodów swojej winy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.