Ile można zarobić na znajomości z Beatą Szydło? Nawet milion w 3 lata

Zdzisław Filip to dobry znajomy Beaty Szydło; dzięki niej zarobił ponad 1,4 mln zł w 3 lata
Zdzisław Filip to dobry znajomy Beaty Szydło; dzięki niej zarobił ponad 1,4 mln zł w 3 lata fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Tyle dostał Zdzisław Filip jako prezes państwowej firmy Tauron Wydobycie. Z różnych relacji wynika, że jego najważniejsze kwalifikacje to nazywanie byłej premier Beaty Szydło „kumpelką” i ściąganie od niej zadań w podstawówce.


Filip został prezesem spółki na początku 2016 roku. W pierwszym roku swojej działalności na tym stanowisku zarobił (jak wynika z jego oświadczeń majątkowych, przytaczanych przez WP.pl), 451 tysięcy złotych, rok później było to 359 tysięcy, zaś w 2018 przez 8 miesięcy dostał 333 tysiące. Łącznie daje to sumę 1,43 miliona złotych.

Zdzisław Filip składa oświadczenia majątkowe, bo w kadencji 2014-2018 był radnym sejmiku małopolskiego. To o nim – jako prezesie Tauron Wydobycie – Marek Sowa (były marszałek Małopolski, poseł Nowoczesnej) mówił, że nie ma żadnego kierunkowego wykształcenia i doświadczenia w zarządzaniu.

Właściwy człowiek?
– Sprawdził się jako kaowiec organizujący chłopom barbórki. I tyle. Taki ktoś nie może zajmować tak ważnego stanowiska tylko dlatego, że był lojalny i chciałby na stare lata zarabiać po 35 tysięcy miesięcznie – oceniał w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".


WP.pl przypomina, że Filip nie jest jedynym kolegą Szydło, który dostał lukratywną posadę bez kwalifikacji. Do tego grona zalicza się też Sabina Bigos – Jaworowska, która ze stanowiska dyrektorki gminnego zakładu opieki zdrowotnej w Brzeszczach trafiła do rad nadzorczych spółek PL 2012 i banku Pekao SA.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.