Ile można zarobić na znajomości z Beatą Szydło? Nawet milion w 3 lata

Zdzisław Filip to dobry znajomy Beaty Szydło; dzięki niej zarobił ponad 1,4 mln zł w 3 lata
Zdzisław Filip to dobry znajomy Beaty Szydło; dzięki niej zarobił ponad 1,4 mln zł w 3 lata fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Tyle dostał Zdzisław Filip jako prezes państwowej firmy Tauron Wydobycie. Z różnych relacji wynika, że jego najważniejsze kwalifikacje to nazywanie byłej premier Beaty Szydło „kumpelką” i ściąganie od niej zadań w podstawówce.


Filip został prezesem spółki na początku 2016 roku. W pierwszym roku swojej działalności na tym stanowisku zarobił (jak wynika z jego oświadczeń majątkowych, przytaczanych przez WP.pl), 451 tysięcy złotych, rok później było to 359 tysięcy, zaś w 2018 przez 8 miesięcy dostał 333 tysiące. Łącznie daje to sumę 1,43 miliona złotych.

Zdzisław Filip składa oświadczenia majątkowe, bo w kadencji 2014-2018 był radnym sejmiku małopolskiego. To o nim – jako prezesie Tauron Wydobycie – Marek Sowa (były marszałek Małopolski, poseł Nowoczesnej) mówił, że nie ma żadnego kierunkowego wykształcenia i doświadczenia w zarządzaniu.

Właściwy człowiek?
– Sprawdził się jako kaowiec organizujący chłopom barbórki. I tyle. Taki ktoś nie może zajmować tak ważnego stanowiska tylko dlatego, że był lojalny i chciałby na stare lata zarabiać po 35 tysięcy miesięcznie – oceniał w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".


WP.pl przypomina, że Filip nie jest jedynym kolegą Szydło, który dostał lukratywną posadę bez kwalifikacji. Do tego grona zalicza się też Sabina Bigos – Jaworowska, która ze stanowiska dyrektorki gminnego zakładu opieki zdrowotnej w Brzeszczach trafiła do rad nadzorczych spółek PL 2012 i banku Pekao SA.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.