Ile można zarobić na znajomości z Beatą Szydło? Nawet milion w 3 lata

Zdzisław Filip to dobry znajomy Beaty Szydło; dzięki niej zarobił ponad 1,4 mln zł w 3 lata
Zdzisław Filip to dobry znajomy Beaty Szydło; dzięki niej zarobił ponad 1,4 mln zł w 3 lata fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Tyle dostał Zdzisław Filip jako prezes państwowej firmy Tauron Wydobycie. Z różnych relacji wynika, że jego najważniejsze kwalifikacje to nazywanie byłej premier Beaty Szydło „kumpelką” i ściąganie od niej zadań w podstawówce.

Filip został prezesem spółki na początku 2016 roku. W pierwszym roku swojej działalności na tym stanowisku zarobił (jak wynika z jego oświadczeń majątkowych, przytaczanych przez WP.pl), 451 tysięcy złotych, rok później było to 359 tysięcy, zaś w 2018 przez 8 miesięcy dostał 333 tysiące. Łącznie daje to sumę 1,43 miliona złotych.

Zdzisław Filip składa oświadczenia majątkowe, bo w kadencji 2014-2018 był radnym sejmiku małopolskiego. To o nim – jako prezesie Tauron Wydobycie – Marek Sowa (były marszałek Małopolski, poseł Nowoczesnej) mówił, że nie ma żadnego kierunkowego wykształcenia i doświadczenia w zarządzaniu.

Właściwy człowiek?
– Sprawdził się jako kaowiec organizujący chłopom barbórki. I tyle. Taki ktoś nie może zajmować tak ważnego stanowiska tylko dlatego, że był lojalny i chciałby na stare lata zarabiać po 35 tysięcy miesięcznie – oceniał w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".


WP.pl przypomina, że Filip nie jest jedynym kolegą Szydło, który dostał lukratywną posadę bez kwalifikacji. Do tego grona zalicza się też Sabina Bigos – Jaworowska, która ze stanowiska dyrektorki gminnego zakładu opieki zdrowotnej w Brzeszczach trafiła do rad nadzorczych spółek PL 2012 i banku Pekao SA.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.