Allegro wchodzi w sprzedaż biletów na imprezy. Przejęło lidera rynku

Allegro przejmuje eBilet.pl
Allegro przejmuje eBilet.pl Foto: Pexels.com
Allegro będzie teraz sprzedawać bilety. Właśnie przejęło eBilet – jedną z największych firm specjalizujących się w dystrybucji wejściówek na koncerty, przedstawienia i inne imprezy. Teraz na Allegro dostaniemy bilety na Open'er, Orange Warsaw Festival, Cirque du Soleil czy Disney on Ice.

Allegro zawarło umowę inwestycyjną z eBilet Polska, liderem rynku sprzedaży online biletów w Polsce. Dzięki tej inicjatywie Allegro wzbogaci ofertę, zapewniając klientom wygodny dostęp do najszerszego katalogu najbardziej popularnych i pożądanych wydarzeń kulturalnych, sportowych, muzycznych i rodzinnych w Polsce.

Kwota transakcji ani jej warunki nie są znane, ale wiadomo, że na połączenie sił musi wyrazić zgodę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z tego wynika, że Allegro przejęło przynajmniej połowę akcji eBilet.

Bilety na Allegro
– Dla 17 milionów klientów odwiedzających naszą platformę co miesiąc Allegro to wygodne i bezpieczne zakupy, szeroki wybór towarów i usług, najlepsze ceny, wygodne opcje dostawy i prosty interfejs zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i w wersji mobilnej – mówi Francois Nuyts, CEO Allegro.

Nuyts przypomina, że internetowa sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe w Polsce jest warta ponad 700 milionów złotych i rośnie o około 20 proc. rocznie. Klienci, którzy będą chcieli kupić bilety mogą teraz skorzystać np. z opcji Allegro Smart, czyli taniej wysyłki zakupionych produktów.


W ten sposób Allegro odsadza od siebie konkurencję, jaką mógł stać się na przykład Facebook Marketplace.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.