Allegro wchodzi w sprzedaż biletów na imprezy. Przejęło lidera rynku

Allegro przejmuje eBilet.pl
Allegro przejmuje eBilet.pl Foto: Pexels.com
Allegro będzie teraz sprzedawać bilety. Właśnie przejęło eBilet – jedną z największych firm specjalizujących się w dystrybucji wejściówek na koncerty, przedstawienia i inne imprezy. Teraz na Allegro dostaniemy bilety na Open'er, Orange Warsaw Festival, Cirque du Soleil czy Disney on Ice.


Allegro zawarło umowę inwestycyjną z eBilet Polska, liderem rynku sprzedaży online biletów w Polsce. Dzięki tej inicjatywie Allegro wzbogaci ofertę, zapewniając klientom wygodny dostęp do najszerszego katalogu najbardziej popularnych i pożądanych wydarzeń kulturalnych, sportowych, muzycznych i rodzinnych w Polsce.

Kwota transakcji ani jej warunki nie są znane, ale wiadomo, że na połączenie sił musi wyrazić zgodę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z tego wynika, że Allegro przejęło przynajmniej połowę akcji eBilet.

Bilety na Allegro
– Dla 17 milionów klientów odwiedzających naszą platformę co miesiąc Allegro to wygodne i bezpieczne zakupy, szeroki wybór towarów i usług, najlepsze ceny, wygodne opcje dostawy i prosty interfejs zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i w wersji mobilnej – mówi Francois Nuyts, CEO Allegro.

Nuyts przypomina, że internetowa sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe w Polsce jest warta ponad 700 milionów złotych i rośnie o około 20 proc. rocznie. Klienci, którzy będą chcieli kupić bilety mogą teraz skorzystać np. z opcji Allegro Smart, czyli taniej wysyłki zakupionych produktów.


W ten sposób Allegro odsadza od siebie konkurencję, jaką mógł stać się na przykład Facebook Marketplace.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.