Allegro wchodzi w sprzedaż biletów na imprezy. Przejęło lidera rynku

Allegro przejmuje eBilet.pl
Allegro przejmuje eBilet.pl Foto: Pexels.com
Allegro będzie teraz sprzedawać bilety. Właśnie przejęło eBilet – jedną z największych firm specjalizujących się w dystrybucji wejściówek na koncerty, przedstawienia i inne imprezy. Teraz na Allegro dostaniemy bilety na Open'er, Orange Warsaw Festival, Cirque du Soleil czy Disney on Ice.


Allegro zawarło umowę inwestycyjną z eBilet Polska, liderem rynku sprzedaży online biletów w Polsce. Dzięki tej inicjatywie Allegro wzbogaci ofertę, zapewniając klientom wygodny dostęp do najszerszego katalogu najbardziej popularnych i pożądanych wydarzeń kulturalnych, sportowych, muzycznych i rodzinnych w Polsce.

Kwota transakcji ani jej warunki nie są znane, ale wiadomo, że na połączenie sił musi wyrazić zgodę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z tego wynika, że Allegro przejęło przynajmniej połowę akcji eBilet.

Bilety na Allegro
– Dla 17 milionów klientów odwiedzających naszą platformę co miesiąc Allegro to wygodne i bezpieczne zakupy, szeroki wybór towarów i usług, najlepsze ceny, wygodne opcje dostawy i prosty interfejs zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i w wersji mobilnej – mówi Francois Nuyts, CEO Allegro.

Nuyts przypomina, że internetowa sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe w Polsce jest warta ponad 700 milionów złotych i rośnie o około 20 proc. rocznie. Klienci, którzy będą chcieli kupić bilety mogą teraz skorzystać np. z opcji Allegro Smart, czyli taniej wysyłki zakupionych produktów.


W ten sposób Allegro odsadza od siebie konkurencję, jaką mógł stać się na przykład Facebook Marketplace.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.