Na tych precelkach możesz stracić zęby. Popularna przekąska z kawałkami metalu

Partia precelków z Lajkonika mogła zostać zanieczyszczona kawałkami metalu
Partia precelków z Lajkonika mogła zostać zanieczyszczona kawałkami metalu Foto: GIS
Lajkonik, producent paluszków i precelków, wycofuje ze sklepów jedną z partii swojego produktu. Chrupanie tej przekąski może skończyć się zranieniem. Przyczyna zanieczyszczenia precelków nie jest dokładnie znana – w opakowaniach mogą znaleźć się kawałki metalu.


Wbrew pozorom nie jest to sytuacja wyjątkowa w przemyśle spożywczym. Najczęściej dochodzi do niej, gdy zepsuje się któraś z maszyn służących do produkcji żywności. I prawdopodobnie tak właśnie stało się w fabryce Lajkonika.

Uwaga ‼Zapoznaj się z treścią komunikatu:...

Opublikowany przez Główny Inspektorat Sanitarny Czwartek, 6 grudnia 2018
– Spożycie wskazanej poniżej partii produktu "Precelki Chrupkie" 130 g LAJKONIK ze względu na potencjalne zanieczyszczenie ciałem obcym – fragmentem metalu – może prowadzić do zranienia podczas spożycia – czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Co zrobić z precelkami?
Wycofana partia ma numer S 83713 i datę minimalnej trwałości: 2019-05-10. Firma na swojej stronie internetowej zapewnia, że to incydentalny przypadek i oczywiście zwróci pieniądze klientom, którzy kupili felerne precelki i oddadzą je do sklepu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.