Na tych precelkach możesz stracić zęby. Popularna przekąska z kawałkami metalu

Partia precelków z Lajkonika mogła zostać zanieczyszczona kawałkami metalu
Partia precelków z Lajkonika mogła zostać zanieczyszczona kawałkami metalu Foto: GIS
Lajkonik, producent paluszków i precelków, wycofuje ze sklepów jedną z partii swojego produktu. Chrupanie tej przekąski może skończyć się zranieniem. Przyczyna zanieczyszczenia precelków nie jest dokładnie znana – w opakowaniach mogą znaleźć się kawałki metalu.

Wbrew pozorom nie jest to sytuacja wyjątkowa w przemyśle spożywczym. Najczęściej dochodzi do niej, gdy zepsuje się któraś z maszyn służących do produkcji żywności. I prawdopodobnie tak właśnie stało się w fabryce Lajkonika.

Uwaga ‼Zapoznaj się z treścią komunikatu:...

Opublikowany przez Główny Inspektorat Sanitarny Czwartek, 6 grudnia 2018
– Spożycie wskazanej poniżej partii produktu "Precelki Chrupkie" 130 g LAJKONIK ze względu na potencjalne zanieczyszczenie ciałem obcym – fragmentem metalu – może prowadzić do zranienia podczas spożycia – czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Co zrobić z precelkami?
Wycofana partia ma numer S 83713 i datę minimalnej trwałości: 2019-05-10. Firma na swojej stronie internetowej zapewnia, że to incydentalny przypadek i oczywiście zwróci pieniądze klientom, którzy kupili felerne precelki i oddadzą je do sklepu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.