Na tych precelkach możesz stracić zęby. Popularna przekąska z kawałkami metalu

Partia precelków z Lajkonika mogła zostać zanieczyszczona kawałkami metalu
Partia precelków z Lajkonika mogła zostać zanieczyszczona kawałkami metalu Foto: GIS
Lajkonik, producent paluszków i precelków, wycofuje ze sklepów jedną z partii swojego produktu. Chrupanie tej przekąski może skończyć się zranieniem. Przyczyna zanieczyszczenia precelków nie jest dokładnie znana – w opakowaniach mogą znaleźć się kawałki metalu.

Wbrew pozorom nie jest to sytuacja wyjątkowa w przemyśle spożywczym. Najczęściej dochodzi do niej, gdy zepsuje się któraś z maszyn służących do produkcji żywności. I prawdopodobnie tak właśnie stało się w fabryce Lajkonika.

Uwaga ‼Zapoznaj się z treścią komunikatu:...

Opublikowany przez Główny Inspektorat Sanitarny Czwartek, 6 grudnia 2018
– Spożycie wskazanej poniżej partii produktu "Precelki Chrupkie" 130 g LAJKONIK ze względu na potencjalne zanieczyszczenie ciałem obcym – fragmentem metalu – może prowadzić do zranienia podczas spożycia – czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Co zrobić z precelkami?
Wycofana partia ma numer S 83713 i datę minimalnej trwałości: 2019-05-10. Firma na swojej stronie internetowej zapewnia, że to incydentalny przypadek i oczywiście zwróci pieniądze klientom, którzy kupili felerne precelki i oddadzą je do sklepu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.