Takie rzeczy tylko w Rosji. Wsadzili człowieka w kostium i udawali, że to najlepszy robot na świecie

Rosyjska telewizja pokazała najlepszego na świecie robota. Okazał się człowiekiem w stroju robota
Rosyjska telewizja pokazała najlepszego na świecie robota. Okazał się człowiekiem w stroju robota kadr z Russia24
Rosyjskie media wprost rozpływały się nad najnowocześniejszym robotem rodzimej produkcji – potrafił tańczyć, odpowiadać na pytania. Kres entuzjazmowi położyła dopiero wiadomość, że robot o imieniu Borys to tak naprawdę człowiek w plastikowym kostiumie.


Państwowa telewizja w swoim najważniejszym programie nie mogła się nachwalić robota, zaprezentowanego podczas forum technologii ProyeKTOria, organizowanego co roku dla "przyszłych intelektualnych liderów Rosji". Impreza odbywa się pod patronatem samego Władimira Putina.

Robot głośno liczył, mówił, a nawet zatańczył w rytm przeboju. Media nazywały robota o imieniu Borys cudem techniki i najbardziej zaawansowaną tego typu maszyną na świecie.
Ale program oglądały też osoby o bystrych oczach i program wzbudził u nich mieszane odczucia. Robot ruszał się w sposób niezbyt ergonomiczny, wykonując wiele zbędnych ruchów. Na jego obudowie nie było żadnych czujników. Poza tym był niezwykle humanoidalny, zupełnie jakby był skrojonym na miarę kostiumem. I tak okazało się w rzeczywistości.

Został plastikowy wstyd
Internauci szybko odnaleźli na jednej ze stron internetowych specjalny kostium o kształtach i wyglądzie androida. Robot Alosza kosztuje 250 tysięcy rubli (ok. 14 250 złotych, ale na drugą sztukę otrzymujemy rabat w wysokości 10 procent). Trzeba przyznać, że jak na kostium wygląda świetnie i prezentuje się wręcz wybornie. Idealnie nadaje się na imprezy targowe i pokazy. Ale ciągle pozostaje kostiumem, wewnątrz którego znajduje się człowiek.
Rosyjskie media dały się nabrać, chociaż organizatorzy forum, na którym zaprezentowano ten pokaz ponoć nie ukrywali, iż to przebrany człowiek a nie robot. Prawdy dziś trudno dociec. Po tym jak rosyjscy internauci i niezależne media zaczęły publikować zdjęcia młodego człowieka przebieranego w plastikowy kostium, entuzjastyczne materiały zaczęły szybko znikać ze stron rządowych portali. Rosjanie, na ogół nieskorzy do uśmiechów, mają niezły ubaw.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby