Pieniądze trafiły do kibiców, ale do piłkarzy już nie? Poznaliśmy kulisy odejścia z Wisły pani prezes

Była prezes Wisły Kraków, Marzena Sarapata
Była prezes Wisły Kraków, Marzena Sarapata Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
Gdzie trafiły dochody ze spotkań z Jagiellonią Białystok i Lechem Poznań? Dziennikarz interii.pl prześledził ostatni okres pracy byłej prezes Wisły Kraków, Marzeny Sarapaty. Okazuje się, że największa pula pieniędzy miała trafić na konto… stowarzyszenia kibiców. Piłkarze i miasto czekają w tym samym czasie na jakiekolwiek przelewy.


Sytuacja Wisły Kraków jest naprawdę bardzo trudna. Klub zalega z wypłatami swoim piłkarzom, nie płaci też miastu za wynajem stadionu. Coraz bardziej komplikuje się też sytuacja z wejściem nowego inwestora. Tajemniczy kambodżański biznesmen Vanna Ly obiecał wpompować w klub 12 mln złotych po czym… nie wysłał przelewu w terminie. I nie wiadomo, czy w ogóle ma zamiar zapłacić jakiekolwiek pieniądze, po drodze dowiedział się przecież, że ziemia, na której zdobyciu ma zależało, nie jest własnością Wisły Kraków S.A.

Z prezesowania Wiśle zrezygnowała niedawno Marzena Sarapata. Ze śledztwa „Interii” wynika, że była pani prezes wydała pod koniec swojej kadencji kilka dyspozycji dotyczących przelewów. Pieniądze nie trafiły jednak do zawodników.

Portal pisze, że środki trafiły na konta etatowych pracowników biura. 60 tys. złotych miało też pójść na konto jej męża za drukowanie magazynu „R22”. Największa część, bo aż 300 tys. złotych, wylądować miała natomiast w Stowarzyszeniu Kibiców Wisły Kraków. SKWK miało bowiem umowę w ramach, której dostaje pieniądze od każdego sprzedanego biletu.

Jednocześnie serwis zauważa, że klub zalega z wypłatą Zoranowi Arseniciowi. Chorwacki obrońca może zwrócić się do PZPN o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. W ten klub nie zarobi na piłkarzu budzącym zainteresowanie zagranicznych klubów ani gorsza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.