Pieniądze trafiły do kibiców, ale do piłkarzy już nie? Poznaliśmy kulisy odejścia z Wisły pani prezes

Była prezes Wisły Kraków, Marzena Sarapata
Była prezes Wisły Kraków, Marzena Sarapata Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
Gdzie trafiły dochody ze spotkań z Jagiellonią Białystok i Lechem Poznań? Dziennikarz interii.pl prześledził ostatni okres pracy byłej prezes Wisły Kraków, Marzeny Sarapaty. Okazuje się, że największa pula pieniędzy miała trafić na konto… stowarzyszenia kibiców. Piłkarze i miasto czekają w tym samym czasie na jakiekolwiek przelewy.


Sytuacja Wisły Kraków jest naprawdę bardzo trudna. Klub zalega z wypłatami swoim piłkarzom, nie płaci też miastu za wynajem stadionu. Coraz bardziej komplikuje się też sytuacja z wejściem nowego inwestora. Tajemniczy kambodżański biznesmen Vanna Ly obiecał wpompować w klub 12 mln złotych po czym… nie wysłał przelewu w terminie. I nie wiadomo, czy w ogóle ma zamiar zapłacić jakiekolwiek pieniądze, po drodze dowiedział się przecież, że ziemia, na której zdobyciu ma zależało, nie jest własnością Wisły Kraków S.A.

Z prezesowania Wiśle zrezygnowała niedawno Marzena Sarapata. Ze śledztwa „Interii” wynika, że była pani prezes wydała pod koniec swojej kadencji kilka dyspozycji dotyczących przelewów. Pieniądze nie trafiły jednak do zawodników.

Portal pisze, że środki trafiły na konta etatowych pracowników biura. 60 tys. złotych miało też pójść na konto jej męża za drukowanie magazynu „R22”. Największa część, bo aż 300 tys. złotych, wylądować miała natomiast w Stowarzyszeniu Kibiców Wisły Kraków. SKWK miało bowiem umowę w ramach, której dostaje pieniądze od każdego sprzedanego biletu.

Jednocześnie serwis zauważa, że klub zalega z wypłatą Zoranowi Arseniciowi. Chorwacki obrońca może zwrócić się do PZPN o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. W ten klub nie zarobi na piłkarzu budzącym zainteresowanie zagranicznych klubów ani gorsza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.