Nie masz czasu na mycie zębów? Ta szczoteczka zrobi to za ciebie w 10 sekund

Francuski startup obiecuje, że możliwe będzie umycie zębów w 10 sekund
Francuski startup obiecuje, że możliwe będzie umycie zębów w 10 sekund fot. materiały prasowe
Nie masz czasu na mycie zębów a nie chcesz wydać połowy pensji na dentystę? Ta firma chce ci w tym pomóc. Ich zdaniem na mycie zębów możesz poświęcać tylko 10 sekund.


Francuska firma FasTeesH pokazała swój pomysł na targach CES w Las Vegas. Aktualnie produkt ten przechodzi badania kliniczne, które mają potwierdzić jej skuteczność.

Szczoteczka ma kształt litery Y i jest w stanie myć wszystkie zęby jednocześnie. – Posiada ona wibrujące elementy, które pozwalają dotrzeć we wszystkie zakamarki – zachwalają urządzenie twórcy.

Korzystanie ze szczoteczki wygląda tak - najpierw należy nałożyć na nią pastę do zębów, włożyć do ust i zagryźć zęby. Szczoteczkę trzeba przytrzymać w ustach przez pięć sekund, a potem obrócić szczoteczkę, by umyć dolną szczękę. Posiada ona włosie wykonane z nylonu, które według twórców pokryte jest antybakteryjną powłoką. Włosie ma ustawiać się pod kątem 45 stopni do zębów, co ma gwarantować skuteczne mycie zębów. Szczoteczka występuje w czterech rozmiarach, w tym jednym dla dzieci. Szczoteczka musi być regularnie ładowana w specjalnej ładowarce.

Ile zapłacimy za takie urządzenie? W tej chwili, w ramach przedsprzedaży twórcy chcą 109 dolarów. Normalna cena ma wynieść 189 dolarów. W pakiecie użytkownik oprócz szczoteczki dostaje ładowarkę i ochraniacz do szczoteczki. Osoby, które zamówią szczoteczkę teraz, będą mogły ją otrzymać w kwietniu tego roku.

Jak skrócić czas mycia zębów?
Dentyści zalecają mycie zębów przez przynajmniej trzy minuty. Jak zatem możliwe, że ta szczoteczka zmniejszy ten czas do 10 sekund? Jej twórcy przekonują, że normalna szczoteczka może myć tylko jedną powierzchnię zębów jednocześnie. Jeśli więc można myć wszystkie zęby naraz, możliwe jest skrócenie czasu spędzonego na myciu zębów.


Szczoteczka rozpoczęła swoje życie jako projekt na Kickstarterze. Zebrał tam niecałe 170 tys. dolarów z oczekiwanych 25 tys. Później weszła także na serwis Indiegogo, gdzie zebrała blisko 200 tys.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.