Komisja Europejska pozwoli na refundację cen prądu? Nie chce zaogniać sytuacji

Wzrastające ceny energii elektrycznej w 2019 roku mogą nas nie uderzyć po kieszeni
Wzrastające ceny energii elektrycznej w 2019 roku mogą nas nie uderzyć po kieszeni 123rf.com
Z Brukseli dochodzą wieści, że unijni urzędnicy nie będą podejmować jakichś zdecydowanych akcji w sprawie ustawy sztucznie obniżającej ceny prądu w Polsce. Bo jest dobra dla obywateli a poza tym idą wybory i lepiej nie podpadać wyborcom.

Komisja Europejska łagodzi ton w sprawie ustawy obniżającej ceny energii elektrycznej w Polsce – ustaliła dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon.

Wcześniej unijne organy oczekiwały, że Polska przedstawi im wspomnianą ustawę do notyfikacji, czyli zatwierdzenia. Dziś złagodziły zdanie, uznając, że nowe prawo być może nie będzie musiało być przez KE oceniane.

Skąd ta zamiana?
Rzeczniczka KE Anna-Kaisa Itkonen przyznała w rozmowie z RMF FM, państwo członkowskie UE ma prawo do interwencji na rynku elektryczności poprzez nałożenie obowiązku świadczenia "usługi użyteczności publicznej". Rekompensaty mogą więc być legalne z punktu widzenia unijnych regulatorów. Polska musi to jednak wykazać i udowodnić.

To duże ustępstwo ze strony Komisji Europejskiej. Prawdopodobną przyczyną takiego złagodzenia stanowiska mogą być zbliżające się eurowybory – KE nie chce się po prostu angażować w spory polityczne w Polsce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.