Naprawdę imponująca lista znajomych. Zobacz, kogo Glapiński zatrudnił w NBP

Lista osób, które zatrudnił nowy prezes NBP jest imponująca
Lista osób, które zatrudnił nowy prezes NBP jest imponująca Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Prezes Narodowego Banku Polskiego pod ostrzałem mediów. Pod lupą znalazły się nie tylko pensje pracowników, ale także osoby, które zatrudnił prezes Adam Głapiński. Wśród nazwisk znajduje się kilka niespodzianek.


O horrendalnie wysokich płacach w NBP pisały media, po tym jak okazało się, że jedna z najbliższych współpracowniczek Glapińskiego Martyna Wojciechowska ma zarabiać 65 tys. zł. Jest rusycystką z wykształcenia, a w NBP kieruje departamentem komunikacji.

Po jakimś miesiącu milczenia, na oficjalnej konferencji prasowej, dowiedzieliśmy się, że żaden z dyrektorów w NBP nie ma zarobków w wysokości 65 tys. zł. Miesięczne wynagrodzenie w tej wysokości zdarzyło się w poprzedniej kadencji u jednego z dyrektorów. I tyle.

Jak donosi portal oko.press, to nie jedyna osoba zatrudniona przez prezesa NBP z bardzo wysokimi zarobkami. Była radna i rzeczniczka klubu parlamentarnego PiS, jako dyrektorka Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP zarobiła w 2016 roku przez 6 miesięcy ponad 273 tys. zł. Dostawała więc średnio 45,5 tys. zł miesięcznie.


Z Młodzieży Wszechpolskiej do NBP
Portal money.pl przyjrzał się, kto jeszcze znajduje się na liście płac NBP. Wśród nich odnalazł Piotra Głowackiego, który do NBP przeszedł bezpośrednio z Młodzieży Wszechpolskiej. Oprócz niego w departamencie edukacji i wydawnictw znalazła posadę żona Mariusza Kamińskiego - Anna Kasprzyszak. Trafiła tam wprost z kancelarii prezydenta, Andrzeja Dudy.

Warto wymienić także Ireneusza Dąbrowskiego, który w tej chwili jest redaktorem naczelnym czasopisma naukowego "Bank i Kredyt", wydawanego przez Narodowy Bank Polski. Ten w 2007 roku był wiceministrem skarbu państwa. Z kolei Waleria Mermer-Kowalska, pracująca w departamencie kadr, dała się poznać jako szefowa biura kadr w warszawskim ratuszu za czasów Lecha Kaczyńskiego.

W sumie w Narodowym Banku Polskim funkcjonuje 25 departamentów. NBP zatrudnia blisko 3 tys. pracowników.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.