Naprawdę imponująca lista znajomych. Zobacz, kogo Glapiński zatrudnił w NBP

Lista osób, które zatrudnił nowy prezes NBP jest imponująca
Lista osób, które zatrudnił nowy prezes NBP jest imponująca Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Prezes Narodowego Banku Polskiego pod ostrzałem mediów. Pod lupą znalazły się nie tylko pensje pracowników, ale także osoby, które zatrudnił prezes Adam Głapiński. Wśród nazwisk znajduje się kilka niespodzianek.


O horrendalnie wysokich płacach w NBP pisały media, po tym jak okazało się, że jedna z najbliższych współpracowniczek Glapińskiego Martyna Wojciechowska ma zarabiać 65 tys. zł. Jest rusycystką z wykształcenia, a w NBP kieruje departamentem komunikacji.

Po jakimś miesiącu milczenia, na oficjalnej konferencji prasowej, dowiedzieliśmy się, że żaden z dyrektorów w NBP nie ma zarobków w wysokości 65 tys. zł. Miesięczne wynagrodzenie w tej wysokości zdarzyło się w poprzedniej kadencji u jednego z dyrektorów. I tyle.

Jak donosi portal oko.press, to nie jedyna osoba zatrudniona przez prezesa NBP z bardzo wysokimi zarobkami. Była radna i rzeczniczka klubu parlamentarnego PiS, jako dyrektorka Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP zarobiła w 2016 roku przez 6 miesięcy ponad 273 tys. zł. Dostawała więc średnio 45,5 tys. zł miesięcznie.


Z Młodzieży Wszechpolskiej do NBP
Portal money.pl przyjrzał się, kto jeszcze znajduje się na liście płac NBP. Wśród nich odnalazł Piotra Głowackiego, który do NBP przeszedł bezpośrednio z Młodzieży Wszechpolskiej. Oprócz niego w departamencie edukacji i wydawnictw znalazła posadę żona Mariusza Kamińskiego - Anna Kasprzyszak. Trafiła tam wprost z kancelarii prezydenta, Andrzeja Dudy.

Warto wymienić także Ireneusza Dąbrowskiego, który w tej chwili jest redaktorem naczelnym czasopisma naukowego "Bank i Kredyt", wydawanego przez Narodowy Bank Polski. Ten w 2007 roku był wiceministrem skarbu państwa. Z kolei Waleria Mermer-Kowalska, pracująca w departamencie kadr, dała się poznać jako szefowa biura kadr w warszawskim ratuszu za czasów Lecha Kaczyńskiego.

W sumie w Narodowym Banku Polskim funkcjonuje 25 departamentów. NBP zatrudnia blisko 3 tys. pracowników.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.