Najdroższe aukcje wystawione na WOŚP. Rekordzista chce zapłacić ponad 100 tys. zł

Uczestnicy aukcji charytatywnych zadeklarowali, że przekażą na konta WOŚP blisko 3 mln zł.
Uczestnicy aukcji charytatywnych zadeklarowali, że przekażą na konta WOŚP blisko 3 mln zł. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Spotkanie z Robertem Lewandowskim czy Rolls Royce za ponad sto tysięcy. To jedne z najcenniejszych aukcji, jakie zostały wystawione w ramach kolejnego finału WOŚP. Najcenniejsze aukcje WOŚP zbierają w tej chwili kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Serwis Business Insider podsumował najpopularniejsze aukcje charytatywne, z których zysk zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

56 tysięcy złotych - tyle w piątkowy poranek użytkownicy są gotowi zapłacić za spotkanie z Robertem Lewandowskim. Robert Lewandowski po raz kolejny angażuje się w aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i oferuje rozmowę wraz z lunchem dla dwóch osób. Do wyboru: w Warszawie lub w Monachium.


Stoch mniej wart niż Lewandowski?
Spotkanie z Kamilem Stochem to koszt na razie "tylko" 11 tys. zł. Będzie miało miejsce w Zakopanem, w kwietniu lub maju 2019. Konkretna data zaproponowana zostanie przez sportowca, po zakończonej licytacji.

Hitem okazuje się za to Rolls-Royce po generalnym remoncie. W momencie pisania artykułu najwyższa oferta oscylowała w granicach 130 tys. zł. Limuzyna pochodzi z roku 1975. Sprzedawca wydaje samochód zarejestrowany w Polsce, z aktualnym badaniem technicznym, ubezpieczeniem komunikacyjnym.


Trochę taniej wychodzi kupienie przekazanego przez Filipa Chajzera Volkswagena Golfa. To auto z 1986 roku, pomalowane w Strefie Allegro na Pol'and'Rock Festival przez Szymona Chwalisza, z osobistym podpisem Jurka Owsiaka. W piątkowy poranek kosztowało nieco mniej niż 27 tys, zł.


Spacer z Balcerowiczem, kolacja z Gesslerem
20 tys. złotych trzeba w tej chwili dać za gitarę PolandRockową z obrazami Rafała Olbińskiego. Ten ostatni jest znany z wystawiania swoich prac w amerykańskiej Bibliotece Kongresu czy Carnegie Foundation w Nowym Jorku.

Dla fanów spacerów ofertę przygotował Leszek Balcerowicz. Proponuje on przejście spod Ministerstwa Finansów pod SGH - to ok. 5 km. W tym czasie z profesorem będzie można porozmawiać, a na koniec otrzymać książkę "Wolność. Rozwój. Demokracja".

Mateusz Gessler z kolei zaproponował, że ugotuje kolację dla osoby, która wylicytuje najwyższą kwotę. Kolacja będzie przygotowana w domu zwycięzcy, a składniki i sprzęt musi zapewnić kupujący. W tej chwili za możliwość zaproszenia Gesslera do domu trzeba zapłacić niecale 18 tys. zł.

WOŚP na aukcję przekazała także Perłę MamaDu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała od nas aż dwie nagrody – jedną w kategorii Człowiek Roku dla Jurka Owsiaka, drugą w kategorii Fundacja.

Przypomnijmy, 27. finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. W tym roku zbierane fundusze zostaną przekazane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.