Monika Jaruzelska opublikowała oświadczenie majątkowe. Najwięcej wart dom po rodzicach

Monika Jaruzelska podczas sesji Rady Warszawy
Monika Jaruzelska podczas sesji Rady Warszawy Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Ponad 150 tys. oszczędności w polskich złotych, dom o wartości 4 mln zł i dom letniskowy wart milion. Tak przedstawia się majątek warszawskiej radnej Moniki Jaruzelskiej. W związku ze sprawowaną funkcją złożyła ona niedawno oświadczenie majątkowe.


Osoby sprawujące stanowiska publiczne, takie jak na przykład radni, muszą co roku wypełniać oświadczenia majątkowe. Takie oświadczenie złożyła również córka generała Jaruzelskiego, Monika.

Większość jej majątku, szacowanego przez nią na łącznie 8 mln zł, stanowią nieruchomości. Posiada ona ponad stupięćdziesięciometrowe mieszkanie w Warszawie o wartości 2.5 mln złotych oraz apartament o wartości 400 tys.

W zeszłym roku jedno z tych mieszkań stało się bohaterem programu "Alarm" w telewizji publicznej. "Celebryci kupili mieszkania w reprywatyzowanych kamienicach" - donosili dziennikarze programu.

Dom po rodzicach, działka na Mazurach
Największą pozycję w jej majątku stanowi odziedziczony po rodzicach dom, wart 4 mln. Posiada ona ponadto działkę letniskową wartą milion złotych.

Oprócz nieruchomości na kontach posiada ona ponad 150 tys. zł i ponad 11 tys. dolarów. Jeździ Land Roverem z 2008 roku. Spłaca także kredyt - w tej chwili do spłaty pozostało ok. 400 tys. franków, co po dzisiejszym kursie dawałoby ponad 1,5 mln zł.

Większość jej przychodów pochodzi z działalności gospodarczej "Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej". Firma zajmuje się przeprowadzaniem szkoleń i warsztatów. Jako radna zarabia nieco ponad 1.6 tys. zł. Wynajem mieszkania przynosi jej 22 tys. zł rocznie.

W zeszłym roku ujawniono, że Jaruzelska planuje przeprowadzić się do willi po rodzicach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.