Władze Zakopanego nie chcą pokazać, za co płacą Telewizji Polskiej. Cała umowa zamazana

Sposób, w jaki Zakopane pokazało umowę z TVP budzi zdumienie
Sposób, w jaki Zakopane pokazało umowę z TVP budzi zdumienie Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta \ Watchdog Polska
Sieć obywatelska Watchdog Polska postanowiła dowiedzieć się, na jakich zasadach miasto Zakopane wydało 1,1 mln złotych na imprezę sylwestrową – chodzi o pieniądze przelane na konto Telewizji Polskiej. Odpowiedź, jaką dostała, może dziwić i szokować.


Miasto Zakopane teoretycznie nie uchyliło się od odpowiedzi na to proste pytanie. Przysłało nawet całą umowę z Telewizją, zaznaczając w piśmie, że niektóre fragmenty mogą stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa – chodzi o TVP. Te fragmenty zamazano.
Problem w tym, że umowa przekazana przez Zakopane sieci obywatelskiej, jest zamazana praktycznie w całości. Ujawniono jedynie nic nie znaczące fragmenty – jej początek z nazwami podmiotów, kilka prawnych formułek i stronę z podpisami. Pozostałe strony zostały precyzyjnie zaczernione, by nie było widać żadnej literki.

Nie wiadomo więc za co Zakopane zapłaciło Telewizji Polskiej 1,1 mln złotych. Zresztą to nie sama kwota budzi wątpliwości, lecz fakt, że dwie publiczne instytucje próbują dość obcesowy sposób utajniać informacje, do których prawo ma każdy obywatel.

Watchdog Polska opublikowało dokumenty, jakie dostało od władz Zakopanego. Można się z nimi zapoznać pod tym linkiem.

Wcześniej organizacja zaangażowała się w ujawnienie wysokości wynagrodzeń pracowników NBP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.