"Od poniedziałku zaczyna się w Polsce powstanie chłopskie". Rolnicy zapowiadają oblężenie Warszawy

Michał Kołodziejczak zapowiada na poniedziałek protesty rolników. Z kolei 6 lutego protestujący rolnicy zapowiadają blokadę Warszawy
Michał Kołodziejczak zapowiada na poniedziałek protesty rolników. Z kolei 6 lutego protestujący rolnicy zapowiadają blokadę Warszawy Fot. YouTube/W realu24.pl
W poniedziałek ma rozpocząć się "powstanie rolnicze w Polsce" - zapowiada prezes AGROunii Michał Kołodziejczak. Jednak najgorsze dopiero przed nami - rolnicy zapowiadają, że na początku lutego zablokują Warszawę.


Kołodziejczak był gościem sobotniej rozmowy w Radiu Zet. Zapowiedział, że od poniedziałku w Polsce ruszy rolnicza "partyzantka".

W poniedziałek ruszymy w kilkudziesięciu miejscach w kraju z pokazaniem naszej siły. Ale ja ciągle mówię, że to jest tylko rozgrzewka, a taką prawdziwą w cudzysłowie „bombę”, bo dzisiaj trzeba bardzo uważać na te słowa, szykujemy na środę za 10 dni - mówił Kołodziejczak podczas programu "Gość radia Zet".


- Pan minister pokazał, że jedyne co potrafi, to tylko oszukiwać, okłamywać, nie dotrzymywać słowa - powiedział szef AGROUnii, który chce zaangażować w sprawę prezydenta Andrzeja Dudę. Rolnicy domagają się ochrony polskiego rolnictwa na arenie Unii Europejskiej. Ich zdaniem rząd nie zrobił w ich sprawie niczego.


"W każdym województwie coś może się zdarzyć"
Szczegóły protestów nie są jeszcze aktualnie znane. Kołodziejczak podkreślał, że organizacja ma członków w całej Polsce, więc w każdym województwie może coś się zdarzyć.

Minister Ardanowski wsławił sięniedawno bezczelną odpowiedzią na pytania o pracę resortu rolnictwa. Pismo z 8 stycznia to odpowiedź na interpelację posła Adama Andruszkiewicza ws. podsumowania prac Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2018 r. Pierwsze pytanie Andruszkiewicza brzmiało: Jak wygląda podsumowanie rozpoczętych i zakończonych głównych prac i działań w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2018 roku? Odpowiedź ministra Ardanowskiego: Znakomicie.


Było jednak jeszcze drugie pytanie: Który z tych prac są dla resortu priorytetowe? Odpowiedź ministra Ardanowskiego: Wszystkie. Jednak poniedziałkowe protesty to dopiero początek. Na środę, 6 lutego rolnicy zapowiedzieli zablokowanie Warszawy. Kołodziejczak w rozmowie nie chciał zdradzić dodatkowych szczegółów.

Kolejny protest rolniczej organizacji
Kim jest Kołodziejczak? Wielu porównuje go z Andrzejem Lepperem, inni nazywają go Justinem Bieberem polskiego rolnictwa. Sam siebie przedstawia jako „Michał Kołodziejczak, rolnik, działacz”.

To nie pierwszy protest organizacji - w maju zeszłego roku rolnicy manifestowali w sprawie braku ochrony polskich warzyw przed zalewem zagranicznych konkurentów.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.