PiS przeciwko zakupowi "Zetki" przez Agorę: "Państwo przeciw spekulantom giełdowym na rynku mediów”

Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości krytykuje możliwość zakupu Grupy Eurozet przez Agorę, wydawcę m.in. "Gazety Wyborczej"
Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości krytykuje możliwość zakupu Grupy Eurozet przez Agorę, wydawcę m.in. "Gazety Wyborczej" . Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Informacja o możliwym zakupie Eurozetu przez Agorę wywołała wściekłość na portalu wpolityce.pl, który należy do spółki Fratria, konkurującej o zakup spółki. Do głosów krytycznych przyłączyli się politycy PiS, w tym rzecznik partii Beata Mazurek.

- PiS z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele, uważa, że Państwo powinno zrobić wszystko, by spekulanci giełdowi nie zwiększali wpływu na rynek medialny - tak skomentowała informację o negocjacjach w sprawie kupna Eurozetu przez Agorę rzeczniczka PiS, Beata Mazurek.. Czeska spółka SFS Ventures negocjuje właśnie nabycie radia do spółki z Agorą. To może być ogromny problem dla spółki Fratria, która ostrzyła sobie zęby na Eurozet. Jej właściciele są bowiem wydawcami m.in. tygodnika "Sieci". którego dziennikarze regularnie krytykowali dziennikarzy "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę.

"Spółka rozpoczęła negocjacje z SFS Ventures w przedmiocie ustalenia szczegółowych zasad potencjalnej inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures jako wspólnika większościowego oraz spółkę jako wspólnika mniejszościowego oraz przyszłej współpracy tych podmiotów jako wspólników Eurozet" - napisano w komunikacie wysłanym do inwestorów.

Czeska spółka, wspierana przez Sorosa
Aktualnie właścicielem Eurozetu jest czeska spółka Czech Media Invest. Wytrwała ona w grupie Eurozet jedynie pół roku, choć przedstawiciele inwestora weszli do rady nadzorczej firmy.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że za czeską spółką stoi fundusz wspierany przez George’a Sorosa. Jak pisaliśmy wczoraj, to wywołało wściekłość na portalu wpolityce.pl, który należy do spółki Fratria, która miała również ubiegać się o możliwość zakupu Eurozetu. Wczoraj pojawiło się tam przynajmniej kilka tekstów krytykujących możliwość tej transakcji. Naczelna portalu komentowała również sprawę na Twitterze. W podobnym tonie wypowiadali się inni politycy Prawa i Sprawiedliwości.


"Przerażająca informacja"
- Przerażająca informacja. Takie działania są destrukcyjne dla rynku medialnego w Polsce, dla polskich interesów i dla wolności słowa. To będzie indoktrynacja i blokowanie prawdy - skomentowała posłanka Anna Sobecka, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu cytowana przez wirtualnemedia.pl

Kiedy pojawiły się informacje o możliwości kupienia Eurozetu, wirtualnemedia.pl poinformowały, że spółką zainteresowana jest Fratria, wydawca tygodnika "Sieci" oraz właściciel portalu wpolityce.pl. Zgodnie z pojawiającymi się od tamtej pory informacjami, Fratria miała się ubiegać o przeszło 50-milionową pożyczkę od Banku Pekao na sfinansowanie transakcji.

Kilka dni temu pojawiła się także informacja, że Eurozetem zainteresowany jest także biznesmen, Zbigniew Jakubas.. Biznesmen ten od początku lat 90. jest aktywny na rynku mediów – inwestował m.in. w Życie Warszawy i Radio Plus, a także „Kurier Lubelski” czy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. I choć czasy dla mediów nie są najlepsze, jak widać nie rezygnuje on z zaangażowania na tym rynku.

Połączą się dwie spółki medialne?
Agora aktualnie posiada cztery marki radiowe - TOK FM, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio.

Do grupy Eurozet należą Radio ZET, Antyradio, Meloradio (do września ub.r. działające pod nazwą ZET Gold) i Chillizet oraz serwisy internetowe, a także spółka Studio ZET produkująca reklamy radiowe i telewizyjne oraz agencja eventowa Eurozet Live.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.