Kaczyński nazwał prezesa CCC "ponurą, mafijną postacią". Jest komentarz firmy

Dariusz Miłek, twórca CCC, sprzedającej 40 mln par butów rocznie
Dariusz Miłek, twórca CCC, sprzedającej 40 mln par butów rocznie Foto: Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta
W ujawnionych przez Gazetę Wyborczą nagraniach, prezes PiS Jarosław Kaczyński bardzo niepochlebnie wyraził się o jednym z najbardziej znanych polskich biznesmenów. Nazwał Dariusza Miłka, prezesa obuwniczej sieci CCC "ponurą, mafijną postacią". Co na to Miłek?


Okazuje się, że prezes CCC na słowa Kaczyńskiego zareagował raczej obojętnie. Dziennikarze Rzeczpospolitej zapytali o to przedstawicieli prowadzonej przez niego firmy.

– Prezes Dariusz Miłek zawsze pozostawał neutralny wobec polityki. Nie zna ani nawet nie słyszał o wspomnianym w artykule biznesmenie, dlatego cała sprawa wydaje się być nieporozumieniem i nie zamierzamy tej kwestii dalej w jakikolwiek sposób komentować – tak na pytanie gazety odpowiedziała Daria Sulgostowska, rzeczniczka CCC.

O słowach swojego prezesa nie zamierza za to mówić Prawo i Sprawiedliwość – biuro prasowe partii nie odpowiedziało dziennikarzom na pytanie, jak rozumieć wypowiedź Kaczyńskiego.

CCC przypomina przy okazji, że jest firmą polską, płacącą w kraju podatki. I to spore – bo tylko w zeszłym roku zebrało się tego 370 milionów złotych. Klientem CCC jest co trzeci Polak, kapitalizacja firmy na giełdzie wynosi 7,4 miliarda złotych.

Wrócił ze Szwajcarii
Wcześniej Miłek rejestrował swoje biznesy w tzw. rajach podatkowych. Kilka lat temu zdecydował o przeniesieniu całości interesów do Polski.

– Teraz, gdy tyle się mówi o płaceniu podatków w Polsce, postanowiłem ściągnąć wszystko do Polski. Od ponad miesiąca akcje kontroluję już przez podmiot w Polsce, również znaki towarowe ściągnąłem ze Szwajcarii do Polski – mówił portalowi naTemat prezes CCC w 2014 roku.

Z wykształcenia Miłek jest technikiem górnikiem. Zaraz po 1989 roku otworzył w Lubinie stoisko bazarowe z różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi oraz płaszczami i jeansami. W 1996 roku rozpoczął handel butami o nazwie "Żółta Stopa". Do dziś przedsiębiorstwo posiada ponad 700 sklepów CCC, a także marki takie jak Boti i Lasocki. Zatrudnia ponad 13 000 ludzi i działa w prawie 25 krajach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.