Kaczyński nazwał prezesa CCC "ponurą, mafijną postacią". Jest komentarz firmy

Dariusz Miłek, twórca CCC, sprzedającej 40 mln par butów rocznie
Dariusz Miłek, twórca CCC, sprzedającej 40 mln par butów rocznie Foto: Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta
W ujawnionych przez Gazetę Wyborczą nagraniach, prezes PiS Jarosław Kaczyński bardzo niepochlebnie wyraził się o jednym z najbardziej znanych polskich biznesmenów. Nazwał Dariusza Miłka, prezesa obuwniczej sieci CCC "ponurą, mafijną postacią". Co na to Miłek?

Okazuje się, że prezes CCC na słowa Kaczyńskiego zareagował raczej obojętnie. Dziennikarze Rzeczpospolitej zapytali o to przedstawicieli prowadzonej przez niego firmy.

– Prezes Dariusz Miłek zawsze pozostawał neutralny wobec polityki. Nie zna ani nawet nie słyszał o wspomnianym w artykule biznesmenie, dlatego cała sprawa wydaje się być nieporozumieniem i nie zamierzamy tej kwestii dalej w jakikolwiek sposób komentować – tak na pytanie gazety odpowiedziała Daria Sulgostowska, rzeczniczka CCC.

O słowach swojego prezesa nie zamierza za to mówić Prawo i Sprawiedliwość – biuro prasowe partii nie odpowiedziało dziennikarzom na pytanie, jak rozumieć wypowiedź Kaczyńskiego.

CCC przypomina przy okazji, że jest firmą polską, płacącą w kraju podatki. I to spore – bo tylko w zeszłym roku zebrało się tego 370 milionów złotych. Klientem CCC jest co trzeci Polak, kapitalizacja firmy na giełdzie wynosi 7,4 miliarda złotych.

Wrócił ze Szwajcarii
Wcześniej Miłek rejestrował swoje biznesy w tzw. rajach podatkowych. Kilka lat temu zdecydował o przeniesieniu całości interesów do Polski.

– Teraz, gdy tyle się mówi o płaceniu podatków w Polsce, postanowiłem ściągnąć wszystko do Polski. Od ponad miesiąca akcje kontroluję już przez podmiot w Polsce, również znaki towarowe ściągnąłem ze Szwajcarii do Polski – mówił portalowi naTemat prezes CCC w 2014 roku.

Z wykształcenia Miłek jest technikiem górnikiem. Zaraz po 1989 roku otworzył w Lubinie stoisko bazarowe z różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi oraz płaszczami i jeansami. W 1996 roku rozpoczął handel butami o nazwie "Żółta Stopa". Do dziś przedsiębiorstwo posiada ponad 700 sklepów CCC, a także marki takie jak Boti i Lasocki. Zatrudnia ponad 13 000 ludzi i działa w prawie 25 krajach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.