Ta gra budzi wielkie kontrowersje. Polska firma wyda "symulator dilera narkotyków"

Drug Dealer Simulator porusza kontrowersyjną tematykę. Autorem jest polska firma Movie Games
Drug Dealer Simulator porusza kontrowersyjną tematykę. Autorem jest polska firma Movie Games Fot. kadr z filmu Trainspotting
Zejdziesz na złą drogę, będziesz przekupywał ludzi, uprawiał dziwne rośliny, handlował narkotykami i zawierał transakcje z gangsterami. To scenariusz nowej gry, zapowiedzianej przez Movie Games. Wiele osób uważa, że to gruba przesada.


Drug Dealer Simulator to gra, która ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. Pozwoli na wcielenie się w handlarza narkotykami. Według scenariusza gracz zostaje zmuszony do wejścia na złą drogę.

Zaczyna handlować narkotykami, uprawiać rośliny, z których się je produkuje, a także rozszerza swoje narkotykowe imperium.
Movie Games zostało założone w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego oraz Mateusza Wcześniaka. Jak pisze serwis PCWorld.pl firma jest przekonana, że „tematyka gry popularna w popkulturze, jak i rozbudowane mechaniki gry mogą przełożyć się na wysokie zainteresowanie tytułem”.

O czym będzie Drug Dealer Simulator?
– Pomysł na grę zrodził się z obserwacji bieżących trendów w rozrywce – kultowe już seriale takie jak Breaking Bad, Narcos, El Chapo czy film stworzony przez 50 Centa, How to Make Money SellingDrugs. To tylko niektóre przykłady trendu pokazującego, że ciekawi nas jak od wewnątrz funkcjonuje czarny rynek’, jakie rządzą nim prawa i jaka jest jego historia – wyjaśnia Dominika Szot, marketing manager Movie Games.

Na ten moment jednak niewiele wskazuje, żeby w grze pojawiła się równie skomplikowana, ciekawa i pełna odcieni szarości historia co we wspomnianym Breaking Bad.

Drug Dealer Simulator to jeden z dwóch dużych tytułów, które studio zapowiedziało na ten rok. Druga gra ma być w klimacie horroru, czyli żadna nie nadaje się dla dzieci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.