Zrobili Andruszkiewicza wiceministrem. No naprawdę, co mogło pójść nie tak?

Fejkiem walczy, od fejka ginie?
Fejkiem walczy, od fejka ginie? Fot. facebook.com / Adam Andruszkiewicz
Nasz wiceminister cyfryzacji świetnie radzi sobie w mediach społecznościowych. O ile oczywiście pamięta o tym, żeby przelogować się ze swojego fejkowego konta na Facebooku na oficjalne – a takie gapiostwo niestety mu się zdarza. Kiepsko to wróży jego zadaniom – ma się bowiem zajmować m.in. kontaktami z Facebookiem.


Adam Andruszkiewicz, powołany niedawno przez premiera Morawieckiego na stanowisko wiceministra cyfryzacji, nie dość, że ma kłopoty związane z domniemanym fałszowaniem podpisów pod listami poparcia dla członków swojego ugrupowania, to jeszcze od lat oszukuje ludzi w sieci.

Wojciech Cieśla z Newsweeka zebrał dowody na to, że Andruszkiewicz prowadzi przynajmniej jeden „fejkowy” profil na Facebooku. Co więcej – sam ze sobą dyskutuje i sam się popiera.

Młody nacjonalista z Podlasia nie jest jedynym politykiem, który prowadzi sobie więcej, niż jedno konto w mediach społecznościowych. Niegdyś podobną wpadkę zaliczył Patryk Jaki, który jeszcze jako radny w Opolu wysyłał ze służbowego adresu maile popierające samego siebie. Taka sytuacja jest godna pożałowania, ale co innego radny, a co innego wiceminister – o zgrozo – odpowiadający za cyfryzację i kontakty z Facebookiem.

A tak walczył z "fejkami"...
Newsweek przypomina, że Andruszkiewicz jeszcze jako poseł zajmował się Facebookiem, Twitterem i fałszywymi kontami na tych portalach. Był zdecydowanym przeciwnikiem „fejków".

– Po moim apelu, że zorganizuję młode pokolenie aby zablokować powrót Tuska do władzy - mój profil zaatakowały setki fejk kont opozycji totalnej. Waszą 'siłą' są fejk konta. Ja natomiast, zorganizuję setki młodych ludzi, którzy będą realną siłą. Policzymy się jeszcze tej wiosny :) – pisał w marcu 2018 roku.


Można mieć poważne obawy o to, czy osoba, która oszukuje swoich fanów na Facebooku i potrafi się tak zagapić, że nie odróżnia konta oficjalnego od fejkowego, powinna być wiceministrem. I czy powinno się ją traktować poważnie.

Ostatnio Andruszkiewicza wyjątkowo obcesowo potraktował dziennikarz Gazety Wyborczej, Wojciech Czuchnowski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.