Zrobili Andruszkiewicza wiceministrem. No naprawdę, co mogło pójść nie tak?

Fejkiem walczy, od fejka ginie?
Fejkiem walczy, od fejka ginie? Fot. facebook.com / Adam Andruszkiewicz
Nasz wiceminister cyfryzacji świetnie radzi sobie w mediach społecznościowych. O ile oczywiście pamięta o tym, żeby przelogować się ze swojego fejkowego konta na Facebooku na oficjalne – a takie gapiostwo niestety mu się zdarza. Kiepsko to wróży jego zadaniom – ma się bowiem zajmować m.in. kontaktami z Facebookiem.


Adam Andruszkiewicz, powołany niedawno przez premiera Morawieckiego na stanowisko wiceministra cyfryzacji, nie dość, że ma kłopoty związane z domniemanym fałszowaniem podpisów pod listami poparcia dla członków swojego ugrupowania, to jeszcze od lat oszukuje ludzi w sieci.

Wojciech Cieśla z Newsweeka zebrał dowody na to, że Andruszkiewicz prowadzi przynajmniej jeden „fejkowy” profil na Facebooku. Co więcej – sam ze sobą dyskutuje i sam się popiera.

Młody nacjonalista z Podlasia nie jest jedynym politykiem, który prowadzi sobie więcej, niż jedno konto w mediach społecznościowych. Niegdyś podobną wpadkę zaliczył Patryk Jaki, który jeszcze jako radny w Opolu wysyłał ze służbowego adresu maile popierające samego siebie. Taka sytuacja jest godna pożałowania, ale co innego radny, a co innego wiceminister – o zgrozo – odpowiadający za cyfryzację i kontakty z Facebookiem.

A tak walczył z "fejkami"...
Newsweek przypomina, że Andruszkiewicz jeszcze jako poseł zajmował się Facebookiem, Twitterem i fałszywymi kontami na tych portalach. Był zdecydowanym przeciwnikiem „fejków".

– Po moim apelu, że zorganizuję młode pokolenie aby zablokować powrót Tuska do władzy - mój profil zaatakowały setki fejk kont opozycji totalnej. Waszą 'siłą' są fejk konta. Ja natomiast, zorganizuję setki młodych ludzi, którzy będą realną siłą. Policzymy się jeszcze tej wiosny :) – pisał w marcu 2018 roku.


Można mieć poważne obawy o to, czy osoba, która oszukuje swoich fanów na Facebooku i potrafi się tak zagapić, że nie odróżnia konta oficjalnego od fejkowego, powinna być wiceministrem. I czy powinno się ją traktować poważnie.

Ostatnio Andruszkiewicza wyjątkowo obcesowo potraktował dziennikarz Gazety Wyborczej, Wojciech Czuchnowski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.