Polacy nie czytają? Bzdura, wprost uwielbiamy... gazetki z Lidla i Biedronki

Gazetkę Biedronki czyta ponad 90 proc. Polaków
Gazetkę Biedronki czyta ponad 90 proc. Polaków Foto: Kuba Ociepa
Średnio przez 6 minut czytamy każdą gazetkę z Biedronki. Robimy to z takim upodobaniem, że spędziliśmy nad nimi łącznie 1260 lat – i to tylko w ciągu roku. Gazetki z marketów czyta prawie 90 proc. Polaków.


Co ciekawe, bezpośrednio przed zakupami po gazetkę sięga ok. 22 proc. ludzi. Ale prawie 70 proc. z nas czyta je w wolnej chwili – prawie wszyscy zabierają je do domu i tam sobie na spokojnie wertują.

Najpopularniejsze są oczywiście gazetki popularnych dyskontów – Biedronki i Lidla (w tej kolejności). Wynika tak z raportu firm Moja Gazetka i Listonic, cytowanego przez RP.pl.

Raport podaje, że gazetkę Biedronki, Lidla czy Kauflandu przeglądamy średnio przez 6 minut, ale robimy to tak często, że w ciągu roku gazetkę Biedronki oglądaliśmy w sumie przez 1260 lat.

Najczęściej sięgamy po gazetki sklepów, które oferują głównie asortyment spożywczy. Gazetki sklepów z kosmetykami lub wyposażeniem wnętrz budzą mniejsze zainteresowanie.

Piwo, woda i cukier
Autorzy raportu podają, że jako konsumenci jesteśmy coraz bardziej wyczuleni na hasła reklamowe, promocje i wszelkiego typu akcje sprzedażowe. Czujność w tym obszarze idzie w parze z selekcją informacji, które do nas docierają.

W ubiegłym roku największym zainteresowaniem cieszyła się promocja piwa Radler Okocim w InterMarche, drugie miejsce zajęła woda źródlana Pure Life z tego samego sklepu. Na podium wskoczyła też promocja cukru w Biedronce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.