Ruszyła kolejna edycja PowerUp!. Konkursu, w którym wysoka nagroda idzie w parze z szansą na globalny rozwój

PowerUp! by InnoEnergy to międzynarodowy konkurs przeznaczony dla start-upów, działających w obszarach m.in. energii, mobilności i szeroko pojętych technologii smart.
PowerUp! by InnoEnergy to międzynarodowy konkurs przeznaczony dla start-upów, działających w obszarach m.in. energii, mobilności i szeroko pojętych technologii smart. Materiały prasowe
By wziąć w nim udział, wystarczy spełnić trzy warunki. Po pierwsze, szczególnie pożądane są start-upy oferujące rozwiązania dla przemysłu, które dotyczą obszarów energii, mobilności, technologii czystego powietrza, ciepłownictwa, cleantech oraz technologii smart. Po drugie, czas wejścia na rynek prezentowanego produktu lub usługi nie może być dłuższy niż dwa lata. Dodatkowo, rozwiązanie musi być opracowywane przez dedykowany projektowi zespół i zabezpieczone prawami autorskimi.


Kandydaci, którzy spełnią te warunki i pomyślnie przejdą przez etap zgłoszeń, zawalczą o najwyższe w historii konkursu nagrody pieniężne oraz przede wszystkim niepowtarzalną szansę na rozwój biznesu w skali globalnej.

Zgłoszenia do piątej już edycji PowerUp!, największego tego typu wydarzenia dla start-upów z 24 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, przyjmowane są jeszcze do 11 marca. Jest o co walczyć, ponieważ InnoEnergy, organizator konkursu, zwiększył pulę nagród pieniężnych dla zdobywców trzech pierwszych miejsc do 65 000 euro, a wybrane zespoły zaprosi do udziału w autorskim, prestiżowym akceleratorze biznesu. Udział w PowerUp! to także doskonała okazja do networkingu z przedstawicielami świata biznesu i wymiany doświadczeń w środowisku start-upowym.

Wspomniany już akcelerator - Highway by InnoEnergy to program, który pomaga start-upom odnaleźć się na rynku i dostosować projekt do jego realiów. Zaproszeni do niego uczestnicy otrzymają kompleksowe wsparcie, zaczynając od mentoringu i szkoleń z zakresu m.in. budowania zespołów, przez pracę nad rozwojem samego produktu lub usługi i ułatwienie dotarcia do zewnętrznych instytucji finansujących, aż do momentu komercjalizacji projektu, a nawet zdobycia pierwszych klientów. Oprócz możliwości skorzystania z unikatowego know-how InnoEnergy, Highway oferuje także finansowanie do kwoty 150 000 euro.

– Uczestnicy widzą realne korzyści z udziału w PowerUp!, który odważnym innowatorom z Europy Środkowo-Wschodniej otwiera drzwi do rozwoju, dając dostęp do naszej międzynarodowej sieci partnerów biznesowych – tłumaczy Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe.
PowerUp! cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy podwajająca się z każdą kolejną edycją liczba uczestników. Rośnie także prestiż konkursu, do którego coraz częściej zgłaszają się start-upy, prezentujące projekty na zaawansowanym etapie rozwoju. W zeszłym roku na niemal 300 kandydatów, 120 posiadało gotowy prototyp, a 93 działający już produkt lub usługę.


Po raz pierwszy w historii konkursu przyznana zostanie dodatkowa nagroda specjalna Clean Air Challenge Award. Otrzyma ją ten start-up, który zdaniem jury zaprezentuje najbardziej obiecującą technologię, ograniczającą zanieczyszczenie powietrza. W ten sposób organizator chce położyć dodatkowy nacisk na temat czystego powietrza, który jest istotnym elementem działalności InnoEnergy i jednocześnie tym obszarem przemysłu, gdzie nowe rozwiązania są szczególnie pożądane.

Start-upy, które przejdą przez etap zgłoszeń, zostaną zaproszone do udziału w bootcampach - serii szkoleń i warsztatów, podczas których europejscy mentorzy biznesu przygotują uczestników do finałów krajowych oraz finału głównego. Polski finał regionalny zaplanowano na 11 kwietnia w Warszawie, tegorocznego zwycięzcę piątej edycji PowerUp! poznamy natomiast 21 maja w Krakowie, gdzie podczas konferencji Impact’19 odbędzie się gala finałowa.
Zwycięzcą zeszłorocznej edycji PowerUp! został Zubax Robotics z Estonii, który zaprezentował rozwiązanie zmniejszające zużycie energii w silnikach elektrycznych pojazdów lotniczych. W międzynarodowym finale Polskę reprezentował Indoorway, laureat finału krajowego i twórca inteligentnego narzędzia do analizy ruchu wewnątrz budynków.

– Dzięki zwycięstwu mieliśmy okazję szerzej zaprezentować nasze rozwiązania i sprawdzić, z jakim zainteresowaniem przyjmie je rynek nowoczesnych technologii. Ponadto, pozwoliło nam to pozyskać nowych partnerów biznesowych, jak również technologicznych – wyznaje Adam Komarnicki, prezes Indoorway.

Wśród polskich finalistów prestiżowego konkursu znalazły się do tej pory także m.in. start-upy Bin-e oraz Gradis. Bin-e to twórca pierwszego na świecie inteligentnego kosza na śmieci, który sam rozpoznaje i sortuje odpady komunalne. Z kolei Gradis jest platformą przeznaczoną do automatycznego projektowania, zarządzania i sterowania oświetleniem ulicznym, co wpływa na zwiększenie zwrotu z inwestycji ponoszonych na oświetlenie dróg.
Konkurs przebiega pod patronatem Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), organu Unii Europejskiej promującego innowacyjność. Szczegółowe warunki uczestnictwa, formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie niezbędne informacje dostępne są pod adresem: www.powerup.innoenergy.com

Termin rejestracji upływa 11 marca.

Artykuł powstał we współpracy z InnoEnergy

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.