Podły psikus dla fanów "Twojego Weekendu". Nowy wydawca z hukiem zamyka kultowe pismo

Zamknięcie najdłużej wydawanego polskiego pisma erotycznego to sprzeciw wobec uprzedmiotowieniu kobiet.
Zamknięcie najdłużej wydawanego polskiego pisma erotycznego to sprzeciw wobec uprzedmiotowieniu kobiet. Foto: INNPoland.pl
Wyjaśniły się losy najstarszego polskiego magazynu erotycznego "Twój Weekend". Tytuł i wszelkie prawa do jego wydawania kupiła m.in. Agora. Wydawnictwo zrobiło to tylko po to, by wydać ostatni numer magazynu i go definitywnie zamknąć. Na dodatek ostatni numer rozczaruje wiernych fanów tego "świerszczyka".


Od piątku 8 marca w kioskach oraz na stronie internetowej Twojweekend.pl dostępny będzie ostatni w historii numer najbardziej znanego polskiego pisma erotycznego "Twój Weekend" – tym razem jako zupełne przeciwieństwo tego, czym magazyn był przez ostatnie 27 lat.


– W ostatnim numerze "Twojego Weekendu" nie będzie więc roznegliżowanych zdjęć i seksistowskich tekstów. Będą za to materiały o sile, mądrości i pięknie. Zadbały o to utalentowane redaktorki, autorki i fotografki oraz równie zdolni redaktorzy i autorzy. Mamy nadzieję, że właśnie taki "Twój Weekend" będzie głosem w ważnej dyskusji o potrzebie równości – mówi Agnieszka Siuzdak, dyrektor pionu Gazeta.pl.


"Twój Weekend" to prawdziwy weteran rynku świerszczyków. Na samym początku był wydawany przez Bauera, potem trafił w ręce spółki Silk Media, ta zaś w 2010 roku odsprzedała go firmie One Project. W 2016 roku tytuł ponownie trafił na sprzedaż – przejęła go spółka Fire Wall. Wydawała magazyn przez ostatni rok. Nakład 68-stronicowego pisma miał sięgać 23 tysięcy egzemplarzy, z czego sprzedawano 15 tysięcy.
Teraz i ta spółka pozbyła się magazynu. Forma sprzedaży była nietypowa, bo prawa do wydawania, domeny internetowej i "dobrodziejstwa inwentarza", czyli umów z kontrahentami, pracownikami, bazą prenumeratorów, prawami do archiwalnych zdjęć i tekstów, trafiły na Allegro.


Okazało się, że pismo kupiła grupa inwestorów. Inicjatorami i pomysłodawcami akcji są Gazeta.pl i VMLY&R Poland, a jej głównymi partnerami firmy Mastercard i Bank BGŻ BNP Paribas. Projekt wspiera także Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką.

Co w ostatnim numerze?
"Twój Weekend" był wydawany z niewielkimi przerwami od 27 lat.

– W grudniu wystawiono na sprzedaż jedno z najstarszych, kultowych w pewnych kręgach polskich pism erotycznych. Natychmiast podjęliśmy decyzję, żeby je kupić. I zamknąć. Chodzi o symboliczny koniec epoki uprzedmiatawiania kobiet – dodaj Agnieszka Siuzdak.

Ostatni "Twój Weekend" to historie kobiet i mężczyzn, przedstawione w artykułach, wywiadach i felietonach. Magazyn składa się z 48 stron autentycznych, poruszających treści, które powinien przeczytać każdy, bez względu na płeć. Wśród autorów znaleźli się m.in. Rikha Sharma Rani, dziennikarka współpracująca m.in. z "New York Times", Maria Rotkiel, terapeutka i psycholożka, oraz Rafał i Tymek Bryndalowie, Miłosz Brzeziński czy Rafał Madajczak.

Od piątku 8 marca ostatni "Twój Weekend" w nakładzie 20 tysięcy sztuk dostępny będzie przez trzy miesiące w salonikach prasowych oraz w salonach sieci Empik. Jego wersję elektroniczną można kupić poprzez stronę Twojweekend.pl. Cena wydania to 9,99 zł.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.