Podły psikus dla fanów "Twojego Weekendu". Nowy wydawca z hukiem zamyka kultowe pismo

Zamknięcie najdłużej wydawanego polskiego pisma erotycznego to sprzeciw wobec uprzedmiotowieniu kobiet.
Zamknięcie najdłużej wydawanego polskiego pisma erotycznego to sprzeciw wobec uprzedmiotowieniu kobiet. Foto: INNPoland.pl
Wyjaśniły się losy najstarszego polskiego magazynu erotycznego "Twój Weekend". Tytuł i wszelkie prawa do jego wydawania kupiła m.in. Agora. Wydawnictwo zrobiło to tylko po to, by wydać ostatni numer magazynu i go definitywnie zamknąć. Na dodatek ostatni numer rozczaruje wiernych fanów tego "świerszczyka".


Od piątku 8 marca w kioskach oraz na stronie internetowej Twojweekend.pl dostępny będzie ostatni w historii numer najbardziej znanego polskiego pisma erotycznego "Twój Weekend" – tym razem jako zupełne przeciwieństwo tego, czym magazyn był przez ostatnie 27 lat.


– W ostatnim numerze "Twojego Weekendu" nie będzie więc roznegliżowanych zdjęć i seksistowskich tekstów. Będą za to materiały o sile, mądrości i pięknie. Zadbały o to utalentowane redaktorki, autorki i fotografki oraz równie zdolni redaktorzy i autorzy. Mamy nadzieję, że właśnie taki "Twój Weekend" będzie głosem w ważnej dyskusji o potrzebie równości – mówi Agnieszka Siuzdak, dyrektor pionu Gazeta.pl.

"Twój Weekend" to prawdziwy weteran rynku świerszczyków. Na samym początku był wydawany przez Bauera, potem trafił w ręce spółki Silk Media, ta zaś w 2010 roku odsprzedała go firmie One Project. W 2016 roku tytuł ponownie trafił na sprzedaż – przejęła go spółka Fire Wall. Wydawała magazyn przez ostatni rok. Nakład 68-stronicowego pisma miał sięgać 23 tysięcy egzemplarzy, z czego sprzedawano 15 tysięcy.
Teraz i ta spółka pozbyła się magazynu. Forma sprzedaży była nietypowa, bo prawa do wydawania, domeny internetowej i "dobrodziejstwa inwentarza", czyli umów z kontrahentami, pracownikami, bazą prenumeratorów, prawami do archiwalnych zdjęć i tekstów, trafiły na Allegro.


Okazało się, że pismo kupiła grupa inwestorów. Inicjatorami i pomysłodawcami akcji są Gazeta.pl i VMLY&R Poland, a jej głównymi partnerami firmy Mastercard i Bank BGŻ BNP Paribas. Projekt wspiera także Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką.

Co w ostatnim numerze?
"Twój Weekend" był wydawany z niewielkimi przerwami od 27 lat.

– W grudniu wystawiono na sprzedaż jedno z najstarszych, kultowych w pewnych kręgach polskich pism erotycznych. Natychmiast podjęliśmy decyzję, żeby je kupić. I zamknąć. Chodzi o symboliczny koniec epoki uprzedmiatawiania kobiet – dodaj Agnieszka Siuzdak.

Ostatni "Twój Weekend" to historie kobiet i mężczyzn, przedstawione w artykułach, wywiadach i felietonach. Magazyn składa się z 48 stron autentycznych, poruszających treści, które powinien przeczytać każdy, bez względu na płeć. Wśród autorów znaleźli się m.in. Rikha Sharma Rani, dziennikarka współpracująca m.in. z "New York Times", Maria Rotkiel, terapeutka i psycholożka, oraz Rafał i Tymek Bryndalowie, Miłosz Brzeziński czy Rafał Madajczak.

Od piątku 8 marca ostatni "Twój Weekend" w nakładzie 20 tysięcy sztuk dostępny będzie przez trzy miesiące w salonikach prasowych oraz w salonach sieci Empik. Jego wersję elektroniczną można kupić poprzez stronę Twojweekend.pl. Cena wydania to 9,99 zł.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł