Mark Zuckerberg zdetronizowany. Oto najmłodsza miliarderka, która dorobiła się dzięki własnej pracy

Mark Zuckerberg stracił tytuł najmłodszego miliardera
Mark Zuckerberg stracił tytuł najmłodszego miliardera JD Lasica / flickr.com
Najmłodsza miliarderka na świecie odebrała właśnie tytuł Markowi Zuckerbergowi. Dwudziestojednoletnia Kylie Jenner, bo to o niej mowa, dorobiła się dzięki marce kosmetyków sygnowanych własnym nazwiskiem. Założyciel Facebooka osiągnął ten cel w wieku 23 lat.


Majątek Jenner podliczył tygodnik Forbes. Miliard na koncie w wieku 21 lat czyni z niej najmłodszą miliarderkę, która swojego majątku nie odziedziczyła.

To wynik o dwa lata lepszy niż założyciela Facebooka, Marka Zuckerberga, który swój pierwszy miliard osiągnął w 2008 roku. Miał wtedy 23 lata. Wcześniej ten tytuł nosił także Bill Gates, który dziewięć zer na koncie osiągnął jako 31-latek w 1987 r. Dziś ich majątek wyceniany jest odpowiednio na 63 i niecałe 98 mld dolarów.

Czy to oznacza, że każdy będzie mógł podążyć w jej ślady bez większego problemu? Tak, wystarczy urodzić się w rodzinie, która weźmie udział w hitowym amerykańskim reality show „Z kamerą u Kardashianów” i kilku jego kontynuacjach, skupiających się na losach jej sióstr. Dobrze byłoby przy okazji być córką menedżerki gwiazd Kris Jenner.

Z okładki do linii kosmetyków
Korzystając ze zdobytej popularności trzeba będzie przyjąć propozycję pojawienia się na kilku okładkach, m.in. Teen Vouge'a, a potem popularność spieniężyć zakładając markę własnych kosmetyków, wcześniej współpracując z kilkoma markami własnoręcznie sygnowanych serii kosmetyków czy odzieży.


Mając to wszystko, wystarczy tylko nie przegapić swoich okazji i nie wydać zbyt wiele z zarobionych pieniędzy na głupoty.

Niekoniecznie za to trzeba kończyć uniwersytety. Media rozpisywały się o problemach Jenner z ukończeniem nawet szkoły średniej. Tę tezę potwierdzają historię polskich miliarderów, którzy albo nie kończyli uczelni w ogóle, albo kończyli najlepsze szkoły (często fundowane przez rodziców).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.