Mark Zuckerberg zdetronizowany. Oto najmłodsza miliarderka, która dorobiła się dzięki własnej pracy

Mark Zuckerberg stracił tytuł najmłodszego miliardera
Mark Zuckerberg stracił tytuł najmłodszego miliardera JD Lasica / flickr.com
Najmłodsza miliarderka na świecie odebrała właśnie tytuł Markowi Zuckerbergowi. Dwudziestojednoletnia Kylie Jenner, bo to o niej mowa, dorobiła się dzięki marce kosmetyków sygnowanych własnym nazwiskiem. Założyciel Facebooka osiągnął ten cel w wieku 23 lat.


Majątek Jenner podliczył tygodnik Forbes. Miliard na koncie w wieku 21 lat czyni z niej najmłodszą miliarderkę, która swojego majątku nie odziedziczyła.

To wynik o dwa lata lepszy niż założyciela Facebooka, Marka Zuckerberga, który swój pierwszy miliard osiągnął w 2008 roku. Miał wtedy 23 lata. Wcześniej ten tytuł nosił także Bill Gates, który dziewięć zer na koncie osiągnął jako 31-latek w 1987 r. Dziś ich majątek wyceniany jest odpowiednio na 63 i niecałe 98 mld dolarów.

Czy to oznacza, że każdy będzie mógł podążyć w jej ślady bez większego problemu? Tak, wystarczy urodzić się w rodzinie, która weźmie udział w hitowym amerykańskim reality show „Z kamerą u Kardashianów” i kilku jego kontynuacjach, skupiających się na losach jej sióstr. Dobrze byłoby przy okazji być córką menedżerki gwiazd Kris Jenner.

Z okładki do linii kosmetyków
Korzystając ze zdobytej popularności trzeba będzie przyjąć propozycję pojawienia się na kilku okładkach, m.in. Teen Vouge'a, a potem popularność spieniężyć zakładając markę własnych kosmetyków, wcześniej współpracując z kilkoma markami własnoręcznie sygnowanych serii kosmetyków czy odzieży.


Mając to wszystko, wystarczy tylko nie przegapić swoich okazji i nie wydać zbyt wiele z zarobionych pieniędzy na głupoty.

Niekoniecznie za to trzeba kończyć uniwersytety. Media rozpisywały się o problemach Jenner z ukończeniem nawet szkoły średniej. Tę tezę potwierdzają historię polskich miliarderów, którzy albo nie kończyli uczelni w ogóle, albo kończyli najlepsze szkoły (często fundowane przez rodziców).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.