Luksusowe marki wracają do Polski. Wkrótce otwarcie nowych salonów

Burberry miało swój salon w Polsce kilka lat temu.
Burberry miało swój salon w Polsce kilka lat temu. Andrzej Monczak / Agencja Gazeta
Do Polski wraca marka Burberry. Ponadto pierwszy salon w tej części Europy zamierza otworzyć produkująca torebki firma Hermes. Polacy wciąż niechętnie kupują najdroższe produkty, ale ich producenci się nie poddają.


Hermes wchodzi do Polski
Hermes to firma doskonale znana z produkcji skórzanych akcesoriów, a zwłaszcza torebki Birkin, będącej w sprzedaży od 1985 r. Jest to jedna z najbardziej luksusowych marek na świecie. O jej powrocie do Polski donosi dzisiejsza Rzeczpospolita.

Za torebkę tej marki trzeba zapłacić ok. 10 tys. euro, a rzadsze wersje to koszt ok. 100 tys. dolarów. Najdroższa osiągnęła na aukcji cenę 400 tys. dolarów. Żadnej z nich nie da się za to kupić wchodząc z ulicy. Trzeba zapisać się na listę i czekać 2-3 lata. Rocznie powstaje jedynie 70 tys. sztuk.

Nowy salon ma zostać otwarty w warszawskim Hotelu Europejskim. Z nieoficjalnych informacji Rzeczpospolitej wynika, że lokalizacją interesowały się także takie marki luksusowe jak Chanel oraz Dior. Na pewno jedno miejsce zajmie włoskie Brunello Cucinelli.


Powrót Burberry
W domu towarowym Vitkac, znanym z wielu luksusowym butików, również mają pojawić się nowe marki. Między innymi Burberry, które z polski zniknęło kilka lat temu. W tym roku ruszyły już także salony Moncler, Balmain czy Red Valentino, a szykowane są jeszcze Chloe, Givenchy czy Dolce & Gabbana - donosi Rzeczpospolita.

W kolejnych latach rynek towarów luksusowych nadal ma rosnąć, na 2023 r. prognozowane jest przekroczenie poziomu 39 mld zł. Wzrostowi rynku sprzyja liczba osób zamożnych, w tej chwili szacowana na ponad milion. Ponadto do Warszawy coraz częściej przyjeżdżają turyści, którzy również czasem decydują się na odwiedzenie luksusowego sklepu.

Polacy jednak są bardziej chętni na zakup luksusowej nieruchomości. Anna Kicińska, partner firmy Ernst & Young twierdzi, że w Polsce ten sektor jest stosunkowo młody – pierwsze nieruchomości tego typu pojawiły się 10-15 lat temu. Zauważyła, że do tej kategorii może przykładowo należeć ostatnie piętro w domu o podwyższonym standardzie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.