Tak działa Poczta Polska. Sprawca od dawna w areszcie, Biedroń dopiero dostał list z pogróżkami

Robert Biedroń dostał list od terrorysty, który już od kilku dni siedzi w areszcie.
Robert Biedroń dostał list od terrorysty, który już od kilku dni siedzi w areszcie. Fot . Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
4 marca policja ujęła mężczyznę, który próbował terroryzować prezydentów polskich miast, wysyłając im groźby śmierci i naboje do karabinu. Dopiero dziś, 7 marca, taka przesyłka dotarła też do Roberta Biedronia. Wygląda na to, że zidentyfikowanie i zatrzymanie terrorysty poszło szybciej, niż dostarczenie listu przez Pocztę.


"Zagrajmy w grę. Masz 7 dni na ogłoszenie swojej dymisji. W przeciwnym razie ostatni raz widzisz rodzinę. (…) Co wybierasz? Życie czy śmierć" – taką wiadomość otrzymał na przełomie lutego i marca prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Groźby dostali także między innymi Lech Wałęsa, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezydent Kielc Bogdan Wenta i prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Przesyłki do 10 prezydentów miast i byłego prezydenta RP były takie same. W każdej znajdowała się łuska z karabinu maszynowego i nabój – bez prochu.

Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec Krakowa. Zatrzymano go w Warszawie, wszystkie listy wysyłał z tej samej poczty w Nowej Hucie. Przyznał się policji do zarzucanych mu czynów.

Dzisiaj otrzymałem taką przesyłkę. Tak dalej być nie może. Spirala nienawiści za bardzo się nakręca.

Opublikowany przez Robert Biedroń Czwartek, 7 marca 2019
Okazuje się jednak, że z liczbą wysłanych przez niego gróźb należy poczekać, aż z przesyłkami upora się Poczta Polska. Dziś, trzy dni po zatrzymaniu sprawcy, identyczną przesyłkę z pogróżkami i nabojem do karabinu dostał Robert Biedroń. Lider Wiosny właśnie poinformował o tym na Facebooku.


Wygląda na to, że przesyłek może być więcej. Zadanie polegające na przesłaniu listu z punktu A do punktu B okazuje się bardziej czasochłonne, niż zbadanie dowodów, zidentyfikowanie sprawcy i jego zatrzymanie oraz przesłuchanie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.