Co za rozmach. "Najmłodszy polski milioner" oszukał dziewięć razy więcej ludzi, niż Amber Gold

Piotr K. może dostać nowe zarzuty - oszukania aż 174 tysięcy osób
Piotr K. może dostać nowe zarzuty - oszukania aż 174 tysięcy osób Foto: naTemat.pl / archiwum prywatne
Im dłużej Piotr K., zwany często "najmłodszym polskim milionerem", siedzi w areszcie, tym poważniejsze zarzuty na nim ciążą. Prokuratura szykuje mu nowe – oszukanie rekordowej liczby 174 tysięcy osób na sumę 28 milionów. Dla porównania w aferze Amber Gold jest "jedynie" ok. 19 tysięcy ludzi.


Piotr K. sprzedawał m.in. suplementy diety, kosmetyki i środki lecznicze. Miały posiadać europejskie certyfikaty lub być wymyślone przez laureata Nagrody Nobla – przypomina Rzeczpospolita.

"Najmłodszym polski milioner" to znana postać, w mediach promował klinikę medycyny estetycznej i opowiadał o tym, że by założyć biznes, oszczędzał już jako 13-latek m.in. hodując świerszcze i pracując w ogrodach w Danii.

Ile osób oszukał Piotr K.?
Polska prokuratura chce mu postawić kolejne zarzuty – oszukanie 174 tys. osób, które kupiły towary za 28 mln zł. "To nie koniec, bo klienci ponosili też dodatkowe koszty, telefonując na specjalną infolinię, jaką uruchomił Piotr K. (koszt 7,69 zł brutto za minutę). To miała być kolejna okazja do naciągania" – pisze RP.pl.

Piotr K. został zatrzymany w Austrii, po tym jak wrzucił na Facebooka świąteczne życzenia w 2016 roku. Na początku 2017 roku został przewieziony do Polski i przebywa w areszcie.

Biznes Piotra K. polegał na sprzedawaniu suplementów diety i środków do wybielania uzębienia. Miały one fałszywe polskie i europejskie certyfikaty, K. był na tyle pewny siebie, iż podawał że jeden ze specyfików został wymyślony przez laureata nagrody Nobla.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.