CBA zatrzymało 12 pracowników banku. W tle piramida finansowa, wielomilionowe oszustwa

12 pracowników banku zatrzymanych przez CBA. W tle podejrzenia piramidy finansowej i oszustw na klientach na kwotę 600 mln zł.
12 pracowników banku zatrzymanych przez CBA. W tle podejrzenia piramidy finansowej i oszustw na klientach na kwotę 600 mln zł. Fot. Twitter.com / CBA
Oszukanie 2 tysięcy osób na łączną sumę 600 milionów złotych – takie zarzuty stawia prokuratura 12 byłym i obecnym pracownikom jednego z banków. Mieli oni stworzyć piramidę finansową i czerpać z niej zyski w latach 2012 – 2017.


– Ma to związek ze śledztwem, prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi, dotyczącym funkcjonowania w latach 2012-2017 na terenie kraju zorganizowanej grupy przestępczej. W wyniku działania grupy ponad 2 tys. osób straciło co najmniej 600 mln zł. Szkody w mieniu funduszy oszacowano na ponad 90 milionów złotych – mówił rzecznik CBA, Temistokles Brodowski na antenie TVP Info.

Jak informuje CBA, do zatrzymań doszło w środę rano w Wielkopolsce. Akcja ma związek ze śledztwem, prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Co zrobili?
Według śledczych grupa przestępcza stworzyła 4 fundusze inwestycyjne zamkniętych aktywów niepublicznych i zarządzała nimi. Efekt dla ich klientów był niestety marny – 2 tys. osób straciło co najmniej 600 milionów złotych.

Pracownicy banku sprzedawali jednostki tych funduszy po min. 40 tys. euro za sztukę, świadomie reklamując je jako zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub jako zwykłe lokaty – twierdzi CBA. W tej sprawie zatrzymano wcześniej już 11 osób, z czego 7 aresztowano.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.