CBA zatrzymało 12 pracowników banku. W tle piramida finansowa, wielomilionowe oszustwa

12 pracowników banku zatrzymanych przez CBA. W tle podejrzenia piramidy finansowej i oszustw na klientach na kwotę 600 mln zł.
12 pracowników banku zatrzymanych przez CBA. W tle podejrzenia piramidy finansowej i oszustw na klientach na kwotę 600 mln zł. Fot. Twitter.com / CBA
Oszukanie 2 tysięcy osób na łączną sumę 600 milionów złotych – takie zarzuty stawia prokuratura 12 byłym i obecnym pracownikom jednego z banków. Mieli oni stworzyć piramidę finansową i czerpać z niej zyski w latach 2012 – 2017.


– Ma to związek ze śledztwem, prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi, dotyczącym funkcjonowania w latach 2012-2017 na terenie kraju zorganizowanej grupy przestępczej. W wyniku działania grupy ponad 2 tys. osób straciło co najmniej 600 mln zł. Szkody w mieniu funduszy oszacowano na ponad 90 milionów złotych – mówił rzecznik CBA, Temistokles Brodowski na antenie TVP Info.

Jak informuje CBA, do zatrzymań doszło w środę rano w Wielkopolsce. Akcja ma związek ze śledztwem, prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Co zrobili?
Według śledczych grupa przestępcza stworzyła 4 fundusze inwestycyjne zamkniętych aktywów niepublicznych i zarządzała nimi. Efekt dla ich klientów był niestety marny – 2 tys. osób straciło co najmniej 600 milionów złotych.

Pracownicy banku sprzedawali jednostki tych funduszy po min. 40 tys. euro za sztukę, świadomie reklamując je jako zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub jako zwykłe lokaty – twierdzi CBA. W tej sprawie zatrzymano wcześniej już 11 osób, z czego 7 aresztowano.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.