Skorzystało już pół miliona Polaków. Rusza nowa edycja akcji "Weekend za pół ceny"

Weekend za pół ceny to okazja do tańszego wyjazdu
Weekend za pół ceny to okazja do tańszego wyjazdu Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Skorzystaj z usług hotelu, pensjonatu czy SPA za połowę ceny i wygraj darmowy weekend nad morzem. Tak reklamuje się kolejna, szósta już edycja akcji "Polska, zobacz więcej - weekend za pół ceny". Promocje startują już dzisiaj.


Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Chodzi o promowanie polskich atrakcji turystycznych poza tzw. sezonem wysokim. To ten czas, kiedy na szlakach pojawiają się tłumy turystów, a ceny rosną.

Poza tym sezonem ceny są niższe, jednak ze względu na pogodę za oknem, turyści nie są zbyt chętni do wojaży. Akcja ma ich zachęcić do zmiany przyzwyczajeń.

Dla przykładu, pobyt na zimowisku lub zimowym obozie dla jednego dziecka kosztuje obecnie od ok. 1100 do 2000 złotych. Tymczasem rodzice spodziewają się cen o wiele niższych – Polacy najczęściej zakładają, że koszt wyjazdu w czasie ferii zimowych wyniesie od 400 do 800 zł na osobę.

– Dotychczas z akcji skorzystało ponad pół miliona Polaków. Coraz częściej nasi rodacy podróżują poza wysokim sezonem turystycznym – powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, cytowany w komunikacie prasowym.

894 podmioty wezmą udział w akcji
Turyści mogą skorzystać z ofert 894 podmiotów, które obniżyły ceny aż o 50 proc. W akcji biorą udział nie tylko hotele, pensjonaty, obiekty agroturystyczne, lecz także SPA, restauracje, muzea, teatry czy firmy transportowe.


Ale obniżka cen to nie wszystko. Trzy osoby, które zrobią zdjęcie weekendowego wyjazdu i wrzucą je pod postem konkursowym na fanpage’u Polska Zobacz Więcej wygrają weekendowy pobyt dla dwóch osób w atrakcyjnych hotelach nad polskim morzem.

Oprócz tego pięć wyróżnionych osób otrzyma lokalizatory notiOne. Zgłoszone zdjęcia powinny obrazować miejsca i atrakcje, które biorą udział w wiosennej edycji akcji lub pokazywać piękne zakątki naszego kraju – krajobrazy, miasta, wsie, ciekawe i atrakcyjne sposoby spędzania wolnego czasu. Prace oceni komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli organizatorów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.