Dyrektorem w laboratorium został historyk, kierownikiem – teolożka. Ważne, że lubią PiS

Przemysłowym instytutem mają kierować historyk i teolożka, byle lubili PiS
Przemysłowym instytutem mają kierować historyk i teolożka, byle lubili PiS Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
W styczniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powołała Arkadiusza Adamczyka na stanowisko dyrektora Instytutu Przemysłu Skórzanego w Łodzi. Nie przeszkadzał jej fakt, że jest doktorem historii. Teraz okazało się, że zatrudnił znajomą teolożkę jako kierownika ds. jakości w laboratoriach.


O Adamczyku stało się głośno na początku roku. Nie do końca wiadomo co kierowało panią minister Emilewicz, czy powoływała go na stanowisko dyrektora Instytutu Przemysłu Skórzanego. To specjalistyczna placówka, zajmująca się badaniami rożnego rodzaju tkanin i skór, decydująca o dopuszczeniu ich do sprzedaży.

Tymczasem dr hab. Arkadiusz Adamczyk jest historykiem, specjalistą od myśli politycznej. Prywatnie to wielki fan Prawa i Sprawiedliwości, powiązany z wieloma członkami tej partii. Od początku swojej kariery w IPS twierdził, że nie zna się na tej pracy, ale otoczy się specjalistami.

Alleluja i do przodu?
Słowa dotrzymał, choć nie do końca. Adamczyk na stanowisko kierownika ds. jakości w dwóch laboratoriach (obuwia i garbarstwa) profesor Adamczyk zatrudnił absolwentkę teologii, swoją dotychczasową sekretarkę: Monikę Woźniak.

Jak podkreślają rozmówcy Gazety Wyborczej, o ile historyk mógł dać sobie radę z prowadzeniem IPS, o tyle osoba bez żadnego kierunkowego wykształcenia i doświadczenia kompletnie nie nadaje się do laboratorium.

– To jest tak, jakby pana zatrudniono jako primabalerinę w Teatrze Bolszoj. Być może po roku intensywnych ćwiczeń z grubsza by pan wiedział, co znaczy tańczyć na pointach [baletkach z twardych szpicem - przyp. red.] – mówi Gazecie dr inż. Bogusław Woźniak, były dyrektor IPS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.