Ile zarabia Jacek Kurski jako prezes TVP? W zeszłym roku dostał sporą podwyżkę

Jacek Kurski nie może narzekać na zarobki. W 2019 r. dostał podwyżkę i zarabia co najmniej 33,8 tys. zł miesięcznie.
Jacek Kurski nie może narzekać na zarobki. W 2019 r. dostał podwyżkę i zarabia co najmniej 33,8 tys. zł miesięcznie. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
W 2018 roku średnie zarobki Jacka Kurskiego (piastującego funkcję prezesa Telewizji Polskiej) i Macieja Staneckiego (członka zarządu) wyniosły po 33,8 tysiąca złotych. Mowa o gołej pensji, bez dodatków, umów o dzieło, premii etc. To oznacza, że Kurski dostał min. 30 proc. podwyżki.


Według sprawozdania z działalności TVP, które trafiło do Rady Mediów Narodowych, wynika, że dwuosobowy zarząd Telewizji zarobił w sumie 812 tysięcy złotych.

Ta suma nie obejmuje dodatków – a więc nagród, premii, innego rodzaju umów czy pieniędzy za nieprzyjmowanie zleceń od konkurecji – pisze Agnieszka Kublik w Gazecie Wyborczej.

To jednak tylko goła średnia, trudno sobie wyobrazić, by prezes Kurski nie zarabiał więcej od Macieja Staneckiego. A to oznacza, że dostał sporą podwyżkę. Wiadomo, że rok wcześniej jego uśrednione zarobki wynosiły około 26 tysięcy złotych miesięcznie.

Wyborcza przypomina, że TVP osiągnęło w zeszłym roku zysk w wysokości 3,5 mln złotych. Telewizja przepaliła jednak 600 mln złotych budżetowej rekompensaty wypłacanej za „nieopłacany abonament”. W 2019 roku ta suma urośnie do 1,2 miliarda zł.

Telewizja boryka się nie tylko z kiepskimi przychodami, ale musi się też zmierzyć z zarzutami o stronniczość i odpływem widzów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.