Ile zarabia Jacek Kurski jako prezes TVP? W zeszłym roku dostał sporą podwyżkę

Jacek Kurski nie może narzekać na zarobki. W 2019 r. dostał podwyżkę i zarabia co najmniej 33,8 tys. zł miesięcznie.
Jacek Kurski nie może narzekać na zarobki. W 2019 r. dostał podwyżkę i zarabia co najmniej 33,8 tys. zł miesięcznie. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
W 2018 roku średnie zarobki Jacka Kurskiego (piastującego funkcję prezesa Telewizji Polskiej) i Macieja Staneckiego (członka zarządu) wyniosły po 33,8 tysiąca złotych. Mowa o gołej pensji, bez dodatków, umów o dzieło, premii etc. To oznacza, że Kurski dostał min. 30 proc. podwyżki.


Według sprawozdania z działalności TVP, które trafiło do Rady Mediów Narodowych, wynika, że dwuosobowy zarząd Telewizji zarobił w sumie 812 tysięcy złotych.

Ta suma nie obejmuje dodatków – a więc nagród, premii, innego rodzaju umów czy pieniędzy za nieprzyjmowanie zleceń od konkurecji – pisze Agnieszka Kublik w Gazecie Wyborczej.

To jednak tylko goła średnia, trudno sobie wyobrazić, by prezes Kurski nie zarabiał więcej od Macieja Staneckiego. A to oznacza, że dostał sporą podwyżkę. Wiadomo, że rok wcześniej jego uśrednione zarobki wynosiły około 26 tysięcy złotych miesięcznie.

Wyborcza przypomina, że TVP osiągnęło w zeszłym roku zysk w wysokości 3,5 mln złotych. Telewizja przepaliła jednak 600 mln złotych budżetowej rekompensaty wypłacanej za „nieopłacany abonament”. W 2019 roku ta suma urośnie do 1,2 miliarda zł.

Telewizja boryka się nie tylko z kiepskimi przychodami, ale musi się też zmierzyć z zarzutami o stronniczość i odpływem widzów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.