Miejsce, w którym działał pub "nie dla lewaków" do wynajęcia. Koniec kontrowersyjnej działalności?

W miejscu kontrowersyjnego pubu "Cosmo", który segregował klientelę i odmawiał wstępu "lewakom" (kimkolwiek są), pojawiła się informacja o możliwości jego wynajęcia
W miejscu kontrowersyjnego pubu "Cosmo", który segregował klientelę i odmawiał wstępu "lewakom" (kimkolwiek są), pojawiła się informacja o możliwości jego wynajęcia Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
O tym pubie było głośno w całej Polsce. Właściciel ogłosił, że nie będzie obsługiwał "bandytów z domiaru niesprawiedliwości" (sędziów, prokuratorów, kuratorów) i "wszelkich komunistów" (multikulti, multisex, zielonych, genderowców). Dziś na jego ścianie wisi baner z informacją o wynajmie.


Informację, że miejsce, w którym do tej pory mieścił się pub podała "Gazeta Wyborcza". O miejscu zrobiło się głośno kilka lat temu, kiedy na jednej ze ścian lokalu pojawiła się informacja, że nie jest to miejsce gościnne dla wszystkich klientów.
Gdy zainteresowała się tym radna PO, została dopisana do listy. Po dwuletniej walce, sprawą w końcu sprawą zajęła się prokuratura. Ta zakwalifikowała sprawę jako wykroczenie i przekazała policji.

Policja nie znalazła jednak podstaw do działania. Problem polegał bowiem na tym, że właściciel ma prawo napisać sobie, cokolwiek mu się podoba. Dopiero kiedy policja miałaby dowód, że ktokolwiek nie został obsłużony bezprawnie, mogłaby podjąć działania.

Zarzuty bez potwierdzenia
Właściciel zapewniał, że osoby wymienione na liście nie zostaną obsłużone, jednak nie udało się znaleźć nikogo, kogo rzeczywiście spotkała taka sytuacja. Właściciel regularnie opłacał czynsz, więc w jego sprawie nie interweniowała spółdzielnia, od której wynajmował budynek.


Od pewnego czasu jednak, na ścianie lokalu wisi baner, informujący o możliwości wynajęcia lokalu. Na stronie internetowej spółdzielni także pojawiła się informacja, że 17 kwietnia odbędzie się ustny przetarg na wynajem rzeczonego lokalu.

"Wyborcza" próbowała się skontaktować z właścicielem, jednak nie udało się potwierdzić, że kończy on działalność. Również właściciele spółdzielni nie komentują sprawy. Jedyne co wiadomo, to fakt, że właściciel regularnie opłacał rachunki oraz to on zdecydował się na rozwiązanie umowy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby