Wycofali maszynę-dozownik do cukierków. Za bardzo przypominały "jednorękiego bandytę"

Maszynka do cukierków M&Ms nie spodobała się brytyjskim posłom. Zbyt wyraźnie nawiązuje do hazardu, wycofano ją ze sprzedaży
Maszynka do cukierków M&Ms nie spodobała się brytyjskim posłom. Zbyt wyraźnie nawiązuje do hazardu, wycofano ją ze sprzedaży BuZzYbUmBLeBee!! kids toys and games!! / YouTube
Zdaniem brytyjskich posłów, maszyna która po pociągnięciu dźwigni wyrzucała cukierki może prowadzić do uzależnienia od hazardu. Z tego powodu została ona wycofana ze sprzedaży.


Maszyna kosztowała ok. 33 funtów i po pociągnięciu dźwigni wyrzucała cukierki M&M's. Nie spodobała się ona jednak brytyjskim posłom i naukowcom - pisze "Rzeczpospolita".

– Akceptacja hazardu u dzieci może mieć niebezpieczne skutki w przyszłości i chcielibyśmy, abyście rozważyli raz jeszcze sprzedaż tego przedmiotu w swoim sklepie – pisali posłowie do firmy Mars, właściciela marki.

Wspierają ich również badacze, zdaniem których taka zabawka może normalizować hazard w oczach dzieci. W przyszłości mogą one znacznie łatwiej uzależnić się od hazardu, jeśli już w młodym wieku zaczną kojarzyć tego typu urządzenia z dobrą zabawą.

Dzieci uzależnione od hazardu
A liczba dzieci uzależnionych od hazardu w Wielkiej Brytanii rośnie, zwłaszcza w grupie dzieci od 11 do 16 roku życia. Mają one dostęp do hazardu przez internet i to nawet pomimo zaostrzenia kontroli na stronach kasyn i bukmacherów w ostatnim czasie. W przeciwieństwie do Polski, hazard przez internet, nie jest tam w praktyce niedozwolony.

Koncern produkujący cukierki początkowo ignorował listy podsłów, jednak po jakimś czasie firma wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że nie miała na celu zwiększania akceptacji hazardu wśród dzieci. Jednak ostatecznie zdecydowała się wycofać ją ze sprzedaży.

W Polsce od 1 kwietnia 2017 zgodnie z wprowadzonym w życie prawem, tylko państwowy Totalizator ma prawo zarabiać na grze na automatach o niskich wygranych (w stylu jednorękich bandytów). Jednocześnie nie powstał ani jeden salon państwowej firmy z działającym automatem. Pozostałe salony muszą zejść do podziemia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby