Wycofali maszynę-dozownik do cukierków. Za bardzo przypominały "jednorękiego bandytę"

Maszynka do cukierków M&Ms nie spodobała się brytyjskim posłom. Zbyt wyraźnie nawiązuje do hazardu, wycofano ją ze sprzedaży
Maszynka do cukierków M&Ms nie spodobała się brytyjskim posłom. Zbyt wyraźnie nawiązuje do hazardu, wycofano ją ze sprzedaży BuZzYbUmBLeBee!! kids toys and games!! / YouTube
Zdaniem brytyjskich posłów, maszyna która po pociągnięciu dźwigni wyrzucała cukierki może prowadzić do uzależnienia od hazardu. Z tego powodu została ona wycofana ze sprzedaży.


Maszyna kosztowała ok. 33 funtów i po pociągnięciu dźwigni wyrzucała cukierki M&M's. Nie spodobała się ona jednak brytyjskim posłom i naukowcom - pisze "Rzeczpospolita".

– Akceptacja hazardu u dzieci może mieć niebezpieczne skutki w przyszłości i chcielibyśmy, abyście rozważyli raz jeszcze sprzedaż tego przedmiotu w swoim sklepie – pisali posłowie do firmy Mars, właściciela marki.

Wspierają ich również badacze, zdaniem których taka zabawka może normalizować hazard w oczach dzieci. W przyszłości mogą one znacznie łatwiej uzależnić się od hazardu, jeśli już w młodym wieku zaczną kojarzyć tego typu urządzenia z dobrą zabawą.

Dzieci uzależnione od hazardu
A liczba dzieci uzależnionych od hazardu w Wielkiej Brytanii rośnie, zwłaszcza w grupie dzieci od 11 do 16 roku życia. Mają one dostęp do hazardu przez internet i to nawet pomimo zaostrzenia kontroli na stronach kasyn i bukmacherów w ostatnim czasie. W przeciwieństwie do Polski, hazard przez internet, nie jest tam w praktyce niedozwolony.

Koncern produkujący cukierki początkowo ignorował listy podsłów, jednak po jakimś czasie firma wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że nie miała na celu zwiększania akceptacji hazardu wśród dzieci. Jednak ostatecznie zdecydowała się wycofać ją ze sprzedaży.

W Polsce od 1 kwietnia 2017 zgodnie z wprowadzonym w życie prawem, tylko państwowy Totalizator ma prawo zarabiać na grze na automatach o niskich wygranych (w stylu jednorękich bandytów). Jednocześnie nie powstał ani jeden salon państwowej firmy z działającym automatem. Pozostałe salony muszą zejść do podziemia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.