Wielka awaria w Orange. Nie działają ważne usługi od Google

Przyczyny kwietniowej awarii usług Google'a w sieci Orange, która dotknęła kilka europejskich krajów, nie są jeszcze znane
Przyczyny kwietniowej awarii usług Google'a w sieci Orange, która dotknęła kilka europejskich krajów, nie są jeszcze znane Foto: antbphotos / 123RF Zdjęcie Seryjne
Od kilku godzin dochodzą do nas informacje o możliwej awarii usług Google'a w kilku krajach Europy. Nie działa poczta, wyszukiwarka, YouTube i inne serwisy. Niewykluczone, że usługi Google'a padły tylko w sieci Orange, firma potwierdza bowiem awarię.


Od rana pojawiają się problemy z usługami Google'a. Na tysiącach komputerów nie działa poczta, wyszukiwarka, kalendarze i inne usługi. Najprawdopodobniej awaria dotyczy tylko sieci Orange, ale nie ogranicza się jedynie do Polski. Podobne problemy pojawiły się w innych krajach Europy.

Z problemami mierzą się też Francuzi, Hiszpanie czy kraje Beneluksu. W Polsce awarię raportują przede wszystkim użytkownicy z dużych miast.

Orange komentuje awarię
Na razie nie są znane przyczyny awarii ani termin jej usunięcia. Przedstawiciele Orange piszą na Twitterze, że pracują nad rozwiązaniem problemu.
AKTUALIZACJA
Otrzymaliśmy odpowiedź od biura prasowego Orange. - Dziś koło południa mieliśmy krótką awarię, która dotyczyła dostępu do usług Google. Przepraszamy klientów za niedogodności. Wszystko wróciło już do normy - poinformowała nas firma.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.