Wielka awaria w Orange. Nie działają ważne usługi od Google

Przyczyny kwietniowej awarii usług Google'a w sieci Orange, która dotknęła kilka europejskich krajów, nie są jeszcze znane
Przyczyny kwietniowej awarii usług Google'a w sieci Orange, która dotknęła kilka europejskich krajów, nie są jeszcze znane Foto: antbphotos / 123RF Zdjęcie Seryjne
Od kilku godzin dochodzą do nas informacje o możliwej awarii usług Google'a w kilku krajach Europy. Nie działa poczta, wyszukiwarka, YouTube i inne serwisy. Niewykluczone, że usługi Google'a padły tylko w sieci Orange, firma potwierdza bowiem awarię.


Od rana pojawiają się problemy z usługami Google'a. Na tysiącach komputerów nie działa poczta, wyszukiwarka, kalendarze i inne usługi. Najprawdopodobniej awaria dotyczy tylko sieci Orange, ale nie ogranicza się jedynie do Polski. Podobne problemy pojawiły się w innych krajach Europy.

Z problemami mierzą się też Francuzi, Hiszpanie czy kraje Beneluksu. W Polsce awarię raportują przede wszystkim użytkownicy z dużych miast.

Orange komentuje awarię
Na razie nie są znane przyczyny awarii ani termin jej usunięcia. Przedstawiciele Orange piszą na Twitterze, że pracują nad rozwiązaniem problemu.
AKTUALIZACJA
Otrzymaliśmy odpowiedź od biura prasowego Orange. - Dziś koło południa mieliśmy krótką awarię, która dotyczyła dostępu do usług Google. Przepraszamy klientów za niedogodności. Wszystko wróciło już do normy - poinformowała nas firma.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.