Pospiesz się z prezentem na komunię. Biblie i hulajnogi rozchodzą się jak świeże bułeczki

Na prezenty komunijne wydamy w tym roku średnio 550-660 złotych
Na prezenty komunijne wydamy w tym roku średnio 550-660 złotych fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta
Co 10 min ktoś kupuje Biblię na Allegro. Polacy wrócili z długiego weekendu i rzucili się na zakupy w sklepach internetowych. Zbliża się okres komunijny i sprzedawcy rowerów, elektroniki, książek religijnych i zegarków zacierają ręce.


Rzeczpospolita pisze, że ruszyła druga fala zakupów komunijnych. Pierwsza miała miejsce w połowie kwietnia – wtedy zakupy robili przezorni. Teraz, wraz z końcem majowego weekendu, do komputerów rzucili się ci, którzy lubią balansować na ostrzu noża.

Komunie tuż tuż a na dostawę trzeba będzie poczekać, bo sklepy internetowe mają kumulację zamówień.

W porównaniu do ubiegłego roku zainteresowanie prezentami komunijnymi wzrosło o prawie 30 proc. – podaje Ceneo. Rzecznik firmy, Tomasz Jankowski, twierdzi, że największym wzięciem cieszą się (jak co roku) rowery. Na podium wskoczyły jeszcze deskorolki i dewocjonalia.

Sporą popularnością cieszą się też zegarki, hulajnogi, aparaty fotograficzne, smartwatche i konsole do gier.

Boom na dewocjonalia
Z kolei na Allegro ogromnym wzięciem cieszą się Biblie. Nabywców znajduje obecnie kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy, schodzi średnio jeden co 10 minut. Michał Bonarowski z biura prasowego Allegro mówi RP.pl, że wiele z nich jest personalizowanych, z dedykacją. Podobnie jest z komunijnymi pamiątkami – obrazkami, łańcuszkami, medalikami czy bransoletkami.


Na Allegro schodzą oczywiście też inne prezenty – szczególnie elektryczne hulajnogi, których sprzedaje się więcej, niż tradycyjnych. Z kolei Media Markt twierdzi, że prezentowymi hitami są laptopy i tablety.

Według różnych badań Polacy wydają średnio 550 – 660 złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.