Poczta Polska podpisuje ważną umowę. Ujawniono szczegóły o urządzeniach do odbioru paczek

Poczta Polska podpisała umowę z duńską spółką SwipBox na 200 urządzeń do odbioru paczek
Poczta Polska podpisała umowę z duńską spółką SwipBox na 200 urządzeń do odbioru paczek mat. pras.
Poczta Polska dostrzegła potencjał usług kurierskich i automatów do odbioru paczek. Lepiej późno, niż wcale. I lepiej chociaż te 200 maszyn, niż żadnej – chociaż konkurencja ma już ponad 4000 paczkomatów.


Współpraca Poczty Polskiej i Biedronki
Automaty Poczty nie mogą zwać się paczkomatami, bo tę nazwę zastrzegł sobie inPost. W całej Polsce stoi już ponad 4 tys. jego urządzeń.

Poczta chciałaby podgryźć trochę jego pozycję i wchodzi w kooperację z Biedronką. Automaty Poczty staną bowiem właśnie w tych sklepach oraz pod urzędami pocztowymi w największych miastach.

– Każdego dnia ok. 4 mln osób robi zakupy w sklepach sieci Biedronka. Ustawienie maszyn paczkowych w środku naszych placówek to kolejne udogodnienie dla klientów, którzy mogą połączyć dzięki temu codzienne zakupy z odbiorem paczki – mówi Michał Szlęzak, zarządzający pionem nieruchomości w sieci Biedronka.

Umowa ze spółką SwipBox
Liczby na razie nie robią wielkiego wrażenia. Poczta Polska podpisała umowę z duńską spółką SwipBox na 200 urządzeń do odbioru paczek. Latem zacznie się ich instalacja a ostatnie z zamówionych urządzeń mają zacząć działać do końca września.

– Obecnie Poczta Polska wspólnie z partnerami tworzy największą sieć w kraju, do której należy ponad 11,5 tys. punktów odbioru. Placówki pocztowe posiadają ugruntowaną pozycję wśród klientów, między innymi ze względu na ich dogodne lokalizacje, dlatego postanowiliśmy usprawnić odbiór przesyłek, stawiając w części placówek nasze automaty pocztowe – mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.


Poczta zakłada podwojenie przychodów z rynku paczkowego do 2023 roku. Obecnie wynoszą one już prawie 1 miliard złotych rocznie.

Polacy odwracają się od usług klasycznych usług kurierskich na rzecz paczkomatów InPostu, innych tego typu urządzeń oraz innych punktów odbioru – jak te w sklepach Żabka czy na stacjach Orlen. 73 proc. ankietowanych Polaków deklaruje, że chciałoby odbierać adresowane do siebie przesyłki w ten sposób.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby