Poczta Polska podpisuje ważną umowę. Ujawniono szczegóły o urządzeniach do odbioru paczek

Poczta Polska podpisała umowę z duńską spółką SwipBox na 200 urządzeń do odbioru paczek
Poczta Polska podpisała umowę z duńską spółką SwipBox na 200 urządzeń do odbioru paczek mat. pras.
Poczta Polska dostrzegła potencjał usług kurierskich i automatów do odbioru paczek. Lepiej późno, niż wcale. I lepiej chociaż te 200 maszyn, niż żadnej – chociaż konkurencja ma już ponad 4000 paczkomatów.


Współpraca Poczty Polskiej i Biedronki
Automaty Poczty nie mogą zwać się paczkomatami, bo tę nazwę zastrzegł sobie inPost. W całej Polsce stoi już ponad 4 tys. jego urządzeń.

Poczta chciałaby podgryźć trochę jego pozycję i wchodzi w kooperację z Biedronką. Automaty Poczty staną bowiem właśnie w tych sklepach oraz pod urzędami pocztowymi w największych miastach.

– Każdego dnia ok. 4 mln osób robi zakupy w sklepach sieci Biedronka. Ustawienie maszyn paczkowych w środku naszych placówek to kolejne udogodnienie dla klientów, którzy mogą połączyć dzięki temu codzienne zakupy z odbiorem paczki – mówi Michał Szlęzak, zarządzający pionem nieruchomości w sieci Biedronka.

Umowa ze spółką SwipBox
Liczby na razie nie robią wielkiego wrażenia. Poczta Polska podpisała umowę z duńską spółką SwipBox na 200 urządzeń do odbioru paczek. Latem zacznie się ich instalacja a ostatnie z zamówionych urządzeń mają zacząć działać do końca września.

– Obecnie Poczta Polska wspólnie z partnerami tworzy największą sieć w kraju, do której należy ponad 11,5 tys. punktów odbioru. Placówki pocztowe posiadają ugruntowaną pozycję wśród klientów, między innymi ze względu na ich dogodne lokalizacje, dlatego postanowiliśmy usprawnić odbiór przesyłek, stawiając w części placówek nasze automaty pocztowe – mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.


Poczta zakłada podwojenie przychodów z rynku paczkowego do 2023 roku. Obecnie wynoszą one już prawie 1 miliard złotych rocznie.

Polacy odwracają się od usług klasycznych usług kurierskich na rzecz paczkomatów InPostu, innych tego typu urządzeń oraz innych punktów odbioru – jak te w sklepach Żabka czy na stacjach Orlen. 73 proc. ankietowanych Polaków deklaruje, że chciałoby odbierać adresowane do siebie przesyłki w ten sposób.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.