Ciężki weekend dla klientów banków. Sprawdź, kto powinien mieć przy sobie gotówkę

W weekend lepiej będzie mieć ze sobą gotówkę
W weekend lepiej będzie mieć ze sobą gotówkę Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta
Problem z bankomatami, płatnościami kartą czy płatnościami mobilnymi - ten weekend nie będzie szczególnie prosty dla klientów wielu polskich banków. Część banków zachęca wręcz, by mieć przy sobie dodatkową gotówkę na wszelki wypadek.


Utrudnienia w bankach podsumowuje serwis finanse.wp.pl. Na przykład na klientów banku Santander czekają dwudniowe utrudnienia. Nie będą działały między innymi przelewy natychmiastowe, czy bankowość internetowa i mobilna. Podczas przerwy będzie można płacić kartami, natomiast bank doradza, by mieć przy sobie gotówkę - salda na kartach mogą nie być aktualizowane na bieżąco, co może utrudnić niektóre płatności.,

mBank wyłączy aplikację mobilną
Problemy czekają także klientów mBanku. "Karty będą działać, ale w godz. 2:00-7:00 wyłączymy aplikację mobilną i serwis transakcyjny" - czytamy w komunikacie banku. Nie będzie można także wykonać żadnych operacji przez mLinię - będzie ona działała wyłącznie w trybie informacyjnym. Bank ostrzega także, przed pracami w sieci bankomatów Euronet. W sobotę i poniedziałek od godz. 3.00 do godz. 3.30 zablokowana będzie możliwość zarówno wypłaty, jak i wpłaty pieniędzy z bankomatów tej sieci.

Warto mieć przy sobie gotówkę
Klienci banku ING Banku Śląskiego również mogą mieć problemy z korzystaniem z bankomatów i wpłatomatów. Z soboty na niedzielę - w godz. 00.00-6.00 - prowadzona będzie modernizacja. Do tego mogą wystąpić trudności w dostępie do serwisu transakcyjnego. Bank przestrzega, że ważne przelewy warto wykonać przed godziną 13, podobnie jeśli chodzi o wypłatę gotówki.


Klienci banku Pekao korzystający z serwisu Pekao24Makler również mogą spodziewać się utrudnień. Prace modernizacyjne, które będą skutkować brakiem dostępu do składania dyspozycji i zleceń mają potrwać w sobotę do 20.

Getin Noble Bank w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 23.35-5.55 wyłączy dostęp do bankowości internetowej i mobilnej. Z kolei Toyota Bank zapowiedział, że 7.00 do godz. 20.00 w niedzielę będą prowadzone prace techniczne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.