Ciężki weekend dla klientów banków. Sprawdź, kto powinien mieć przy sobie gotówkę

W weekend lepiej będzie mieć ze sobą gotówkę
W weekend lepiej będzie mieć ze sobą gotówkę Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta
Problem z bankomatami, płatnościami kartą czy płatnościami mobilnymi - ten weekend nie będzie szczególnie prosty dla klientów wielu polskich banków. Część banków zachęca wręcz, by mieć przy sobie dodatkową gotówkę na wszelki wypadek.


Utrudnienia w bankach podsumowuje serwis finanse.wp.pl. Na przykład na klientów banku Santander czekają dwudniowe utrudnienia. Nie będą działały między innymi przelewy natychmiastowe, czy bankowość internetowa i mobilna. Podczas przerwy będzie można płacić kartami, natomiast bank doradza, by mieć przy sobie gotówkę - salda na kartach mogą nie być aktualizowane na bieżąco, co może utrudnić niektóre płatności.,

mBank wyłączy aplikację mobilną
Problemy czekają także klientów mBanku. "Karty będą działać, ale w godz. 2:00-7:00 wyłączymy aplikację mobilną i serwis transakcyjny" - czytamy w komunikacie banku. Nie będzie można także wykonać żadnych operacji przez mLinię - będzie ona działała wyłącznie w trybie informacyjnym. Bank ostrzega także, przed pracami w sieci bankomatów Euronet. W sobotę i poniedziałek od godz. 3.00 do godz. 3.30 zablokowana będzie możliwość zarówno wypłaty, jak i wpłaty pieniędzy z bankomatów tej sieci.

Warto mieć przy sobie gotówkę
Klienci banku ING Banku Śląskiego również mogą mieć problemy z korzystaniem z bankomatów i wpłatomatów. Z soboty na niedzielę - w godz. 00.00-6.00 - prowadzona będzie modernizacja. Do tego mogą wystąpić trudności w dostępie do serwisu transakcyjnego. Bank przestrzega, że ważne przelewy warto wykonać przed godziną 13, podobnie jeśli chodzi o wypłatę gotówki.


Klienci banku Pekao korzystający z serwisu Pekao24Makler również mogą spodziewać się utrudnień. Prace modernizacyjne, które będą skutkować brakiem dostępu do składania dyspozycji i zleceń mają potrwać w sobotę do 20.

Getin Noble Bank w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 23.35-5.55 wyłączy dostęp do bankowości internetowej i mobilnej. Z kolei Toyota Bank zapowiedział, że 7.00 do godz. 20.00 w niedzielę będą prowadzone prace techniczne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.