Na tę zmianę czekali klienci "Biedronek" w całej Polsce. Sieć reaguje na skargi klientów

Na toalety w Biedronkach klienci sieci czekali od wielu lat
Na toalety w Biedronkach klienci sieci czekali od wielu lat Krzysztof Szatkowski / Agencja Gazeta
Nowe sklepy Biedronki będą w końcu wyposażone w toalety. Sieć sklepów zapowiedziała także, że pojawią się one w wyremontowanych dyskontach. To odpowiedź na skargi mieszkańców Mławy.


Biedronka posiada jedną z największych sieci placówek stacjonarnych w naszym kraju. W pierwszym kwartale 2019 sieci przybyły co prawda tylko dwa nowe sklepy, jednak liczba 2900 placówek robi wrażenie. Do tej pory brakowało w nich jednak jednej rzeczy - toalet.

Jak informuje Radio Zet nowobudowane dyskonty sieci będą miały ogólnodostępne toalety. To odpowiedź na skargi mieszkańców Mławy, którzy na jednym z lokalnych portali skarżyli się właśnie na brak toalet.

Zauważają oni, że Biedronka chce być "sklepem bardziej na poziomie", a nadal nie pamiętają o tym, by zapewnić klientom podstawowych potrzeb. I rzeczywiście, od kilku lat mówi się o zmianie strategii sprzedażowej sieci. Zamiast na ilość sklepów postawiła na ich jakość, rozumianą jako zysk z metra kwadratowego powierzchni.Stąd między innymi obecność na półkach wielkich marek i koniec walki cenowa.

Nie wszędzie da się szybko dobudować toalety
W odpowiedzi przedstawiciele sieci zapewnili, że sieć „wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów” w sprawie ogólnodostępnych toalet. Dodał, że większość sklepów mieści się w lokalizacjach, w których toalet nie ma. Stąd zapewnienie, że toalety pojawią się w nowobudowanych placówkach lub tych, po generalnym remoncie.


W ślady Biedronki miał też pójść Lidl, który w niektórych placówkach również zdecydował się na umieszczenie toalet.

Pod koniec roku przedstawiciele Biedronki zapowiedzieli, że sieć będzie ewoluować w kierunku swego rodzaju restauracji z jedzeniem na wynos. Menedżerowie sieci są przekonani, że polski klient oczekuje od sieci przede wszystkim świeżych produktów oraz dań gotowych.

Obecnie praktykuje się, by każdy lokal gastronomiczny zapewniał klientom toaletę. Przepisy precyzują jednak, że jest ona obowiązkowa wyłącznie w miejscach, które sprzedają alkohol. Ponadto z konieczności zapewnienia toalet wyłączone są lokale, które sprzedają jedzenie wyłącznie na wynos.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.