Chcesz zjeść coś wiosennego? Zapomnij, nie stać cię – pietruszka droższa od schabu, czereśnie dobijają do 70 zł

Ceny warzyw i owoców wystrzeliły w górę, niektóre przebiły granice absurdu
Ceny warzyw i owoców wystrzeliły w górę, niektóre przebiły granice absurdu Foto: Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta
Ceny niektórych warzyw i owoców kompletnie zwariowały. W sklepach są młode ziemniaki (na razie z Cypru) w cenie 6 złotych za kilogram. Pietruszka przebiła pułap 20 złotych za kilo, ale rekord biją i tak czereśnie, za które trzeba zapłacić nawet 70 złotych.


Co ciekawe – młode ziemniaki z Cypru cieszą się tak dużym wzięciem, że ich cena na giełdzie wzrosła z 25 do 30 złotych za worek. A to oznacza, że w sklepach ich cena oscyluje wokół 6 złotych za kilogram – donosi portal NaszaMława.pl.

Cenę młodych kartofelków podbijają dodatkowo kończące się zapasy zeszłorocznych ziemniaków. A i one zdrożały, w niektórych miejscach nawet dwukrotnie. Teraz za kilogram trzeba zapłacić nawet 3 złote.

Ceny pietruszki – już drogiej – znowu poszły w górę i znalezienie tego warzywa za mniej niż 15 złotych to niezła okazja. W podkarpackich sklepach kilogram pietruszki kosztuje już nawet 22 zł. Za główkę kapusty trzeba zapłacić około 10 zł – donosi portal Nowiny24.pl.

Zielenina wystrzeliła
– W hurcie podrożało dosłownie wszystko. Ziemniaki sprzedaję już po 2,40 zł za kilogram. Cebule po 5 zł za kilo, a starą marchewkę po 3,5 zł. 25-kilogramowy worek kapusty jesienią kosztował w hurcie 20 zł. Dzisiaj już 80 zł – wylicza sprzedawca warzyw cytowany przez ten serwis.


Handlowcy nie kryją, że w ogóle ceny warzyw są o wiele wyższe w porównaniu z ubiegłym rokiem, szczególnie chodzi tu o pietruszkę, cebulę i kapustę.

Na razie rekord absurdu biją czereśnie. Na Twitterze pojawiły się pierwsze doniesienia o ich dostępności, ale cena jest zaporowa. Kosztują od 52 do 70 złotych za kilogram.

Podwyżki widać też po cenach paczkowanej włoszczyzny. Na niej można jednak oszczędzić: jak twierdzi Magda Gessler, dużo bardziej opłaca się kupno warzyw na wagę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.