Robił zdjęcia kart płatniczych rodziny. Nabił rachunek na kilkadziesiąt tysięcy zł

Nastolatek robił zdjęcia kart bankowych swojej rodziny. Potem płacił nimi za gry komputerowe.
Nastolatek robił zdjęcia kart bankowych swojej rodziny. Potem płacił nimi za gry komputerowe. aut. Maitree Boonkitphuwadon - 123rf.com
Nieletni podczas rodzinnych zgromadzeń fotografował karty płatnicze swoich najbliższych. Zgromadzone zdjęcia wykorzystywał do dokonywania płatności internetowych aż 272 razy. Teraz może za to zapłacić, ponieważ stanie przez sądem rodzinnym z taką samą liczba zarzutów.


Gry ważniejsze niż rodzina
Płatności smartfonem w tym przypadku nabierają nowego znaczenia. Tym bardziej, jeśli za zrobienie kilku zdjęć można "zarobić" kilkadziesiąt tysięcy złotych. To właśnie na taką kwotę gimnazjalista z Olsztyna okradł 9 członków rodziny, podaje olsztyn.wm.pl.
Jak można się domyślić, większość płatności dotyczyła gier i programów komputerowych. Wpadł, gdy jedna z bliskich mu osób zauważyła w historii płatności transakcje, których nie dokonywała, sprawa trafiła na policję.

Takie sytuacje zachęcają do częstszego zaglądania na swoje konto.

Oszustw z użyciem kart płatniczych jest coraz więcej
Pozostając w temacie kart płatniczych, to NBP podał dane dotyczące oszukańczych transakcji kartami płatniczymi. Ich liczba poszła w górę o 20 proc. – z niecałych 60 tysięcy w II poł. 2017 roku do ponad 80 tysięcy w drugiej połowie 2018 roku.

W drugiej połowie 2018 roku niecałe 15 proc. oszukańczych transakcji dokonano kartami zgubionymi, 31 proc. sfałszowanymi a reszta została zaliczona do kategorii „inne”. Obejmuje ona przede wszystkim kradzież numeru karty, a nie karty w jej fizycznej postaci. To najszybciej rozwijająca się kategoria oszustw.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł