Inteligentny telewizor od Samsunga. To aż 33 miliony pikseli i rozdzielczość 8K

Samsung wprowadził do sprzedaży nowy telewizor. Oto QLED Q950
Samsung wprowadził do sprzedaży nowy telewizor. Oto QLED Q950 Materiały prasowe
Samsung w branży telewizorów nie ma sobie równych. Udowadnia to kolejnym produktem, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. Firma przedstawia Samsunga QLED Q950.


Każdy fan kina pragnie mieć własny olbrzymi ekran w swoim domu. Do spełnienia marzeń przybliża nas Samsung, który wprowadził właśnie do sprzedaży najnowszy model telewizora. To najwyższa półka cenowa z racji tak wysokiej rozdzielczości.

Imponująca rozdzielczość i 33 miliony pikseli
Nowy ekran jest dostępny w czterech wersjach – 65, 75, 82 i aż 98 cali. Do tego dochodzi rozdzielczość 8K (7680 x 4320). Piksele (33 mln) są tak małe, że nie sposób dostrzec na ekranie pojedynczych punktów.

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe
W telewizorze zastosowano technologię Inteligentnego Skalowania, wspieraną przez procesor Quantum 8K. W przypadku filmów z gorszą jakością, telewizor sam ją poprawi, dzięki sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu.


Najlepsze odzwierciedlenie kolorów
Telewizor ma pełno autorskich rozwiązań Samsunga, dzięki którym czerń jest bardziej nasycona, kontrast realistyczny, a barwy lepiej oddane. Dodatkowo niezależnie od perspektywy, obraz zawsze będzie równie dobry, dzięki ultra szerokiemu kątowi widzenia.

Tryb Ambient
Nowy Samsung to nie tylko telewizor, ale także ozdoba domu. Po jego wyłączeniu, ekran nie musi być czarny. Można zmienić jego barwę zgodnie z preferencjami. Ta unikatowa funkcja sprawi, że ekran wtopi się w domową przestrzeń.

Składany telewizor
Samsung prezentuje też przyszłość telewizorów. Na targach CES 2019 producent zaprezentował ekran rodem z filmów sci-fi. Kawałki można dokładać jeden do drugiego, uzyskując dowolny wręcz rozmiar całości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.