KAS bierze się za handlujących na Facebooku. Zajęto towar o wartości ok. 200 tys. zł

Celnicy monitorują Facebooka. Ich celem stały się grupki sprzedażowe.
Celnicy monitorują Facebooka. Ich celem stały się grupki sprzedażowe. Fot. Mikolaj Kuras / Agencja gazeta
Na Facebooku roi się od rozmaitych grupek sprzedażowych, także w Polsce. Takich handlarzy biorą pod lupę celnicy. Jak podała w komunikacie Krajowa Administracja Skarbowa, zajęto towar o wartości ok. 200 tys. złotych.


Podróbki ubrań na Facebooku
Chcąc kupić markowe buty, lepiej nie korzystać z niepewnych źródeł, takich, jak niektóre grupki sprzedażowe na portalu społecznościowym. Wielu sprzedawców po "promocyjnej" cenie stara się sprzedać - jak twierdzą - "oryginalny" towar. A nawet jeśli towar jest oryginalny, to osoby go sprzedające nie zawsze mają zarejestrowaną działalność gospodarczą.

Jak donosi Izba Administracji Skarbowej w Warszawie – mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali właśnie osobę prowadząca nielegalną sprzedaż na Facebooku. W swoim asortymencie oferowała przede wszystkim odzież. Ustalono, że od listopada 2018 r. do marca 2019 r. sprzedała ona towar wart ok. 200 tys. zł.

– Z uwagi na nasilenie handlu w internecie, podejmujemy zdecydowane działania, aby wyeliminować obrót "pozafakturowy", jak również nierówną konkurencję dla legalnie działających podmiotów, które rzetelnie wypełniają swoje obowiązki podatkowe – powiedział Radosław Borowski, naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.


Urząd celny bierze się za AliExpress
Sklepy na Facebooku to nie pierwszy internetowy cel urzędu. Razem z fiskusem w zeszłym roku wzięli się za popularny chiński sklep internetowy AliExpress.

Urzędnicy celni i podatkowi planowali skrupulatne kontrolowanie przesyłki z Chin. Ogłoszono nawet powołanie specjalnego, nowego oddziału w Lublinie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł