KAS bierze się za handlujących na Facebooku. Zajęto towar o wartości ok. 200 tys. zł

Celnicy monitorują Facebooka. Ich celem stały się grupki sprzedażowe.
Celnicy monitorują Facebooka. Ich celem stały się grupki sprzedażowe. Fot. Mikolaj Kuras / Agencja gazeta
Na Facebooku roi się od rozmaitych grupek sprzedażowych, także w Polsce. Takich handlarzy biorą pod lupę celnicy. Jak podała w komunikacie Krajowa Administracja Skarbowa, zajęto towar o wartości ok. 200 tys. złotych.


Podróbki ubrań na Facebooku
Chcąc kupić markowe buty, lepiej nie korzystać z niepewnych źródeł, takich, jak niektóre grupki sprzedażowe na portalu społecznościowym. Wielu sprzedawców po "promocyjnej" cenie stara się sprzedać - jak twierdzą - "oryginalny" towar. A nawet jeśli towar jest oryginalny, to osoby go sprzedające nie zawsze mają zarejestrowaną działalność gospodarczą.

Jak donosi Izba Administracji Skarbowej w Warszawie – mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali właśnie osobę prowadząca nielegalną sprzedaż na Facebooku. W swoim asortymencie oferowała przede wszystkim odzież. Ustalono, że od listopada 2018 r. do marca 2019 r. sprzedała ona towar wart ok. 200 tys. zł.

– Z uwagi na nasilenie handlu w internecie, podejmujemy zdecydowane działania, aby wyeliminować obrót "pozafakturowy", jak również nierówną konkurencję dla legalnie działających podmiotów, które rzetelnie wypełniają swoje obowiązki podatkowe – powiedział Radosław Borowski, naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.


Urząd celny bierze się za AliExpress
Sklepy na Facebooku to nie pierwszy internetowy cel urzędu. Razem z fiskusem w zeszłym roku wzięli się za popularny chiński sklep internetowy AliExpress.

Urzędnicy celni i podatkowi planowali skrupulatne kontrolowanie przesyłki z Chin. Ogłoszono nawet powołanie specjalnego, nowego oddziału w Lublinie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.